Loża medialna

Pracownicy PGNiG mogą odbierać akcje

Pracownicy PGNiG mogą odbierać pakiet 750 milionów akcji pracowniczych. Jest on wart – według obecnej wyceny giełdowej – ponad dwa i pół miliarda złotych. W tej grupie jest wiele osób z Podkarpacia.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło zawieranie umów z pracownikami w sprawie nieodpłatnego przekazania akcji spółki. Taki specjalny punkt został uruchomiony w Jaśle w budynku Poszukiwań Nafty i Gazu na ul Asnyka.

– Uprawnieni do nabycia akcji są wszyscy pracownicy zatrudnieni w dniu 30 października 1996 roku, czy posiadali 10-letni staż pracy i zostali zwolnieni z przyczyn niedotyczących pracownika, lub odeszli na emeryturę lub rentę – mówi Wojciech Krupa z PGNiG w Jaśle.

– Bardzo jestem zadowolony, w końcu po tylu latach, ci, co mieli dostać akcje, dostaną. Po tylu latach pracy w terenie i w ciężkich warunkach, jest to dla nas satysfakcja i zabezpieczenie na starość – cieszy się Jan Jodłowski, pracownik z 30-letnim stażem.

W Zakładzie Urządzeń Naftowych „Naftomet” w Krośnie uprawnionych do odbioru akcji jest ponad 1700 osób.

– Punkt działa od godziny 9 do godziny 14 i w tym czasie byli i obecni pracownicy mogą zgłaszać się z dowodem osobistym w biurze maklerskim, w celu dokonania formalności. Nie radzimy zawierać umów przedwstępnych w celu zbycia akcji, gdyż w momencie obrotu akcji – czyli od 1 lipca 2010 roku – ceny akcji mogą znacznie wzrosnąć – mówi Aleksander Mazur, z Zakładu Urządzeń Naftowych „Naftomet”.

Takich punktów, w których pracownicy zawierają umowy w sprawie przekazania akcji w całym kraju uruchomiono 39. Prawo do darmowych akcji ma ponad 61 tysięcy osób.

(pch) | Katolickie Radio VIA

SŁOWA KLUCZOWE