Remis Czarnych nie uratował zespołu przed spadkiem do V ligi

Czarni Jasło w ostatniej minucie zremisowali w dzisiejszym spotkania z Kolbuszowianką Kolbuszowa 1:1. Nie uchroniło to jednak podopiecznych trenera Jerzego Daniły przed spadkiem do krośnieńskiej ligi okręgowej. W najbliższym sezonie, w którym przypadnie stulecie powstania klubu, nasz zespół będzie musiał powalczyć o powrót na czwarto ligowe boiska.

Po ciężkiej końcówce rundy wiosennej, Czarni Jasło wyjechali do Kolbuszowej na zakończenie sezonu. Po ostatnich pięciu porażkach z rzędu (jednej w Pucharze Polski i czterech w lidze), nasz zespół był typowany do roli spadkowicza z czwartej ligi podkarpackiej. Gospodarze dopiero w 70 minucie wykorzystali atut własnego boiska, zdobywając pierwszego gola w spotkaniu. Remisową bramkę dla Czarnych zdobył w ostatnich sekundach meczu Sypień, ale to nie uchroniło naszych piłkarzy przed spadkiem do krośnieńskiej klasy okręgowej.

W rundzie wiosennej Czarni Jasło zdobyli na swoim koncie tylko piętnaście punktów w piętnastu spotkaniach. Wygrali cztery mecze (z Siarką Tarnobrzeg, JKS-em 1909 Jarosław, Zrywem Dzikowiec, Rzemieślnikiem Pilzno), trzy zremisowali (z Polonią Przemyśl, Strumykiem Malawa, Kolbuszowianką Kolbuszowa) i doznali ośmiu porażek (z Igloopolem Dębica, Pogonią Leżajsk, Stalą Sanok, Żurawianką Żurawica, Czuwajem Przemyśl, Lechią Sędziszów Małopolski, Sokołem Nisko, Błękitnymi Ropczyce).

Podsumowując cały sezon ligowy, Czarni Jasło rozegrali trzydzieści spotkań, zdobywając łącznie 34 punkty (10 zwycięstw, 4 remisy, 16 porażek). Nasi piłkarze zdobyli 29 bramek, tracąc 40. Ostatecznie zespół uplasował się na 13 pozycji. Od przyszłego sezonu Czarni Jasło będą występować na boiskach „okręgówki”.

Do ligi okręgowej spadają również: Czuwaj Przemyśl, Lechia Sędziszów Małopolski i Zryw Dzikowiec.

(dapa)

OPINIE: “Remis Czarnych nie uratował zespołu przed spadkiem do V ligi”

1. zmieńcie nazwę drużyny na Czarni Jasło a nie jakaś rafineria, trenera lepszego i sprowadzić kilku zawodników i będzie ok