Loża medialna

Słynny jasielski dąb być może pojedzie do Kanady

Słynny na całą Polskę dąb rośnie na skrzyżowaniu ulic: Kołłątaja i Kościuszki. Fot. Damian Palar
Słynny na całą Polskę dąb rośnie na skrzyżowaniu ulic: Kołłątaja i Kościuszki.
Fot. Damian Palar

Jeżeli sławny już na cały świat jasielski dąb zostanie wycięty być może trafi do Kanady i będzie wykorzystany przy budowie synagogi.

Przypomnę, że drzewo posadzone rzekomo z okazji 53. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera rośnie w miejscu, gdzie ma powstać rondo i zdaniem burmistrz Jasła Marii Kurowskiej trzeba je ściąć. Tym bardziej, że ma taką historię. Burmistrz ucieszyła się z oferty rabina z Toronto, który zamierza budować synagogę na wzór jasielskiej świątyni zburzonej w czasie drugiej wojny światowej. Na razie nie wiadomo jak drewno zostanie wykorzystane, ale ma pokazać że naród, który Hitler chciał zniszczyć przetrwał.

Jak sprawdziliśmy w starostwie sprawa ścięcia drzewa nie jest jeszcze przesądzona. Trwają ekspertyzy czy będzie to konieczne. Jeżeli okaże się, że tak starosta zamierza poszukać sponsorów, którzy zapłacą za przesadzenie drzewa w inne miejsce.

(Polskie Radio Rzeszów)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Słynny jasielski dąb być może pojedzie do Kanady”

  1. Pani Burmistrz
    jeżeli w Jaśle jest tak sławne drzewo poznane przez już prawie cały świat.
    Wnoszę uwagę by w takim razie go zostawić dla odwiedzających Jasło, może ono ściągać turystów, a z pewnością nie należy na tym skrzyżowaniu robić ronda!
    na takie rozwiązanie pierwszeństwa mają skrzyżowania Ul. Baczyńskiego z 3-go Maja gdzie i tak w feralny sposób ustanowiono o sygnalizowanie na co wskazał Pan Wiesław i Metzgera z 3-go Maja!! UWOLNIć KIEROWCóW OD KORKóW albo niech Panią w godzinach szczytu wożą tymi ulicami najlepiej bez kilmatyzacji.
    a niwspomnę co pani uczyniła dla mieszkańców ul. Metzgera – tych głosów już Pani nie otrzyma!