Loża medialna

Bractwa szkaplerzne w Tarnowcu

Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, gościło w sobotę ogólnopolską pielgrzymkę członków bractw szkaplerznych.

Nieprzypadkowo Tarnowiec stał się celem pątników z rodziny karmelitańskiej, gdyż łaskami słynąca figura Matki Bożej, znajdowała się na przełomie XVI/XVII wieku w klasztorze karmelitów w Jaśle. Stamtąd w cudowny sposób ocalona po pożarze w 1785 roku, trafiła do Tarnowca. Pielgrzymi, którzy zgromadzili się na modlitwę w obronie życia i o świętość kapłanów, przybyli miedzy innymi z Rzeszowa, Pilzna, Krosna, Jedlicza, Przemyśla, Leżajska, Tomaszowa i Jarosławia. Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa, a po niej miała miejsce uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez wielu kapłanów.

Przyjęcie szkaplerza to przyjęcie do swojego serca Boga życia i oddanie się w ręce Maryi, Matki życia – mówił w homilii o. Jan Ewangelista Krawczyk, karmelita. Przed błogosławieństwem wierni mogli przystąpić do rodziny karmelitańskiej, przyjmując znak szkaplerza świętego zaś spotkanie zakończyła wspólna agapa.

(Katolickie Radio VIA)

SŁOWA KLUCZOWE