Loża medialna

CBA skontrolowało Gamrat

Trwa postępowanie w sprawie zarzutów naruszenia prawa przez firmę Gamrat. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w jasielskim zakładzie tworzyw sztucznych po anonimowym zgłoszeniu naruszenia prawa przez firmę.

Postanowiliśmy sprawdzić informacje, które otrzymaliśmy. Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło w tej sprawie czynności procesowe. Po przeprowadzeniu czynności zgromadzone materiały z wnioskiem o wszczęcie śledztwa przesłaliśmy do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Tutaj gospodarzem sprawy i śledztwa jest Prokuratura i tylko ona może udzielić szczegółów. O szczegółach absolutnie mówić nie mogę. Jedynie mogę potwierdzić, że zebrany materiał został przesłany do Prokuratury w Rzeszowie – potwierdza Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Niestety nie udało nam się skontaktować z prezesem Gamratu, Andrzejem Czajką, który nie odbierał telefonu, a w samym zakładzie nie było osoby kompetentnej do rozmowy z mediami. Sprawą ma się zająć Prokuratura Okręgowa lub jedna z Prokurator Rejonowych podległych Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie.

(pch) / Katolickie Radio VIA

SŁOWA KLUCZOWE