Sport | rekreacja | turystyka

Udana inauguracja MKS „MOSiR- GAMRAT” Jasło we własnej hali

Drużyna MKS MOSiR Jasło.
Drużyna MKS "MOSiR" Jasło.

W sobotę zainaugurowali rozgrywki III ligi siatkarze MKS „MOSiR- GAMRAT” Jasło. Przeciwnikiem jaślan był zespół Resovii II Rzeszów. Drużyna z Jasła wygrała w stosunku 3:1.

Pierwsze dwa sety rozgrywane były pod kontrolą zespołu jasielskiego, mimo, że już w pierwszej odsłonie przykrej kontuzji (złamania palca) doznał libero Rafał Cabaj. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:23. W drugim secie przewaga zespołu jasielskiego była wyraźna i set zakończył się zwycięstwem 25:19. W trzecim secie obraz gry uległ zmianie, i wyraźne zwycięstwo odnieśli rzeszowianie w stosunku 25:19. Czwarty set dostarczył bardzo wiele emocji. W końcówce seta Resoviacy prowadzili 24:23, mając piłkę setową. Ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Patryk Łaba, i set zakończył się zwycięstwem MKS „MOSiR-GAMRAT” Jasło, a tym samym cały mecz 3:1. Warto wspomnieć, że drużyna AKS „RESOVIA II” to aktualni mistrzowie Polski kadetów.

Zespół prowadzony przez Marcina Cioska wystąpił w składzie: Rafał Cabaj, Mateusz Gliwa, Mateusz Wietecha, Łukasz Chrzanowski, Arkadiusz Janik, Patryk Łaba, Krzysztof Wrzosek, Jakub Cynkiel, Damian Pawlik, Bronisław Dedo.