Loża medialna

Złodzieju, oddaj sportowcowi narty przed olimpiadą!

Środowisko kolarzy chce pomóc paraolimpijczykowi, któremu przed olimpiadą w Vancouver ukradziono narty. Rowerzyści apelują też do złodzieja, by zwrócił sprzęt niepełnosprawnemu chłopakowi.

Rafał Szumiec należy do ścisłej czołówki polskich paraolimpijczyków. Sport uprawia od dziecka, zaczynał od kolarstwa górskiego. Podczas jednego ze zjazdów przeżył poważny wypadek, doznał urazu kręgosłupa. Dramatyczne zdarzenia go nie złamały, zaczął jeździć na jednej narcie. W narciarstwie ma już pierwsze sukcesy – złoty medal mistrzostw Polski. Teraz przygotowuje się do paraolimpiady w Vancouver w 2010 roku. Marzenia Rafała o światowej próbie sił przepadły jednak tydzień temu razem z drogim sprzętem. W samochodzie zaparkowanym przy ul. Legionów Piłsudskiego w Krakowie wybito szybę. Potem ktoś wyciągnął z samochodu sprzęt narciarski razem ze specjalnymi stabilizatorami. Sprzęt należał do Rafała.

Kradzieżą oburzone jest środowisko sportowe. – Jesteśmy wstrząśnięci. Do olimpiady zostało tak niewiele czasu, sprzęt jest Rafałowi w tej chwili bardzo potrzebny do przygotowań – mówi Wojtek, wyczynowy rowerzysta. – Nieraz bywało tak, że Rafał razem z pełnosprawnymi kolarzami jeździł na treningi, na szosę i imponował wszystkim swoimi umiejętnościami. Dlatego jeśli narty się nie znajdą, zrobimy zbiórkę na zakupy dla niego – mówi rowerzysta. Na forum dyskusyjnym maratonów rowerowych Cyklokarpaty.pl zaczęto już rozkręcać akcję zbiórki. Policja obiecała, że zrobi wszystko, by odzyskać skradzione przedmioty. – Sprawdzamy wszystkie punkty, gdzie złodzieje mogli upłynnić towar. Te narty są bardzo charakterystyczne – informuje Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Rafał korzysta na razie z zastępczych nart rezerwy Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej. Jeszcze liczy na to, że złodziej, gdy zorientuje się, jaką wyrządził krzywdę, naprawi swój błąd. – Proszę osoby, które zabrały mi narty, by je zwróciły. Bez znaczenia, w jakiej formie, bez konsekwencji. To specjalistyczny sprzęt, sprawnym osobom i tak się nie przyda – apeluje Rafał.

(Gazeta Wyborcza Kraków)

Możesz pomóc!

Wpłacając pieniądze na konto Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, którego członkiem jest Rafał:

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
38-200 Jasło
ul. Ceramiczna 3

Bank PKO SA I oddział Jasło
12 1240 2337 1111 0010 1339 5558
z tytułem 'narty dla Rafała’

SŁOWA KLUCZOWE