Arek Szczepanik finalistą Pucharu Polski w judo

W dniu 7.03.2010 w Bytomiu odbyła się eliminacja do Pucharu Polski Juniorek i Juniorów młodszych.

Arek Szczepanik. Fot. Przemek Czarnecki
Arek Szczepanik z UKS ASW-Judo Jasło.

Klub UKS ASW-JUDO JASŁO reprezentowała pięcioosobowa drużyna. Swój pierwszy życiowy sukces w tych zawodach uzyskał Arkadiusz Szczepanik, który w kategorii wagowej do 46kg. wywalczył brązowy medal i tym samym uzyskał kwalifikacje do Pucharu Polski. Do turnieju głównego, który odbędzie się w Skierniewicach w tej kategorii wagowej kwalifikowało się 24 zawodników z całej Polski. W samych eliminacjach udział brało ponad 200 zawodniczej i zawodników z południowej Polski. Arek po trudnych walkach eliminacyjnych, w których zmierzył się nie tylko z przeciwnikami ale również z mocno potłuczonym żebrem ostatecznie wywalczył bardzo dobre 3 miejsce. Przypomnijmy że jego starszy kolega Bartłomiej Garbacik w tej właśnie kategorii wagowej zdobył złoty medal w turnieju finałowym w 2007 roku w Olsztynie.

Oprócz Arka w zawodach udział wzięły dziewczyny:

Joanna Trzeciak, której brakło troszkę szczęścia i byłaby równieżf inalistką Pucharu Polski. Ostatecznie zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej do 57 kg a w tej kategorii kwalifikacje uzyskiwało 6 dziewcząt.

Edyta Trzeciak oraz Aleksandra Stanek uplasowały się na 9 miejscach w swoich kategoriach wagowych (48kg i 52kg)

W zawodach udział wziął również Kamil Paprocki, który w walkach eliminacyjnych uległ bardzo utytułowanemu zawodnikowi z Jastrzębia Zdroju oraz Czarnych Bytom. Kamil był najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie, obecnie startuje w kategorii młodzików.

Oprócz Arka do finałów z województwa podkarpackiego zakwalifikował się Kamil Witalec, zawodnik klubu Walter Rzeszów, który zajął 5 miejsce w kategorii 73 kg.