Loża medialna

Będzie zmiana ruchu tranzytowego w Jaśle

Podczas 62 sesji Rady Miasta Jasła, radni odrzucili skargę mieszkańców ulicy Szopena w sprawie usunięcia naruszenia prawa w przyjętym w lutym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego związanym z poprowadzeniem ruchu tranzytowego ulicami Sikorskiego, Krasińskiego, Szkolną i Mickiewicza.

Protestowaliśmy przeciwko sposobowi rozwiązań komunikacyjnych na terenie w opracowywanym i zatwierdzonym przez Radę studium uwarunkowań przestrzennych. Nasz protest można sprowadzić do jednego zdania. Nie jest wskazane, niecelowe i społecznie szkodliwe wprowadzenie w środek naszego osiedla Szopena ruchu tranzytowego. Jest to ruch tranzytowy, który biegnie pod „Pektowin”, następnie ulicą Szopena, z Gądek i to idzie w środek osiedla Szopena, a wychodzi w kierunku Krosna – mówi Marian Sobel, reprezentujący komitet protestacyjny osiedla Szopena.

Tymczasem ruch w mieście wzrasta, w ubiegłym roku zarejestrowano w Jaśle ponad 11 tysięcy pojazdów.

Najważniejszą sprawą jest to, że w tym roku zostanie oddany skansen w Trzcinicy, dlatego ta nowa droga, która będzie przebiegać przez Gądki, będzie przebiegać przez nowy most na rzece Ropie w kierunku Karpackiej Troi. Most na osiedle Gądki jest sprawą priorytetową, bo jeżeli potrzebne będzie szybkie przybycie karetki, policji czy straży pożarnej, to musi jechać dłużej, bo przez ul. Rafineryjną – tłumaczy Zdzisław Dziedzic, radny miejski.

Obawy mieszkańców ulicy Szopena próbował rozwiać Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jasła.

Będzie tam ruch samochodów dostawczych typu 1,5 – 2 tony, nie mówmy o jakiś tirach, samochodach ciężarowych. Nie straszmy mieszkańców, bo na zasadzie tego straszenia odbywało się zbieranie podpisów pod tym protestem. Będzie to ruch samochodów osobowych, ewentualnie małych samochodów dostawczych, które w obrębie tamtego osiedla będą się poruszać – przekonuje Henryk Rak.

Mieszkańcy osiedli Szkolna, Krasińskiego i Szopena chcą skierować sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

(pch) | Katolickie Radio VIA

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Będzie zmiana ruchu tranzytowego w Jaśle”

  1. Można zrobić drogę koło byłej szwalni i wyprowadzić koło targowicy na Mickiewicza. Ul. Szopena, Krasińskiego itd. to miejsca rekreacyjne gdzie ludzie chodzą na spacer, pobiegać, na ryby, na wały itd.a oni chcą tam zrobić drogę, obudźcie się radni i pomyślcie trochę.