Jasielscy siatkarze w finale o wejście do II ligi!

W dniach 12-14 marca w Kętach odbył się turniej półfinałowy siatkarzy o wejście do II ligi, w którym wzięły udział zespoły UMKS Kęczanin Kęty, ULKS młodzik Ziemia Oławska, KS Warta Działoszyn i MKS „MOSiR – Gamrat” Jasło. Jasielscy siatkarze zdobywając II miejsce awansowali do finału.

MKS MOSiR-Gamrat Jasło

W drodze do awansu pokonali Wartę Działoszyn 3:0 w setach do 17, 25,14, ULKS młodzik Oława 3:1 (20,14,23,16). Bardzo emocjonujący był mecz o zwycięstwo w turnieju. Pierwszego seta jaślanie wygrali z gospodarzem turnieju, a zarazem faworytem Kęczaninem Kęty 25:23. Drugi set miał dramatyczny przebieg i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:25. Trzeciego seta, znów po wielkich emocjach wygrali siatkarze Gamratu, 25:23. Czwarty należał do Kęczanina, którego wygrali 25:17. W piątym secie jaślanie opadli już z sił i ostatecznie przegrali cały mecz 2:3.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie jasielskiej uznano „Libero” Rafała Cabaja.

MKS „MOSiR – Gamrat” Jasło wystąpił w składzie: Kumor M, Cabaj R, Gliwa M, Chrzanowski Ł, Piątek K, Wietecha M, Janik A, Łaba P, Wrzosek K, Cynkiel J, Pawlik D, Dedo B.
Trener: Ciosek Marcin.