Loża medialna

Jasielska Platforma wybrała władze powiatowe

Andrzej Gajecki jest nowym przewodniczącym struktur powiatu jasielskiego Platformy Obywatelskiej. Podczas niedzielnego zjazdu członków PO wybrano również nowy zarząd oraz radę powiatu i delegatów na zjazd regionu podkarpackiego.

Zarząd posiada obecnie trzech wiceprzewodniczących: Leszka Zduńskiego, Adama Kmiecika i Stanisława Mlickiego. Sekretarzem został Wacław Mikrut, a skarbnikiem Marek Sitek.


Andrzej Gajecki, nowy szef powiatowej PO w Jaśle.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Andrzej Gajecki był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zadania na najbliższą przyszłość to uzyskać jak najlepszy wynik w wyborach samorządowych i wyborach prezydenckich. Ostatnie wybory do europarlamentu pokazały, że ten potencjał PO w powiecie istnieje. Myślę, że teraz, jak zostały wybrane nowe władze, zapanuje jedność i zgoda, to przyczyni się to do jeszcze lepszych wyników. A ten wynik będzie możliwy przy współpracy wszystkich członków PO, w co wierzę – zaznacza Krzysztof Topolski, komisarz Platformy Obywatelskiej powiatu jasielskiego, ustanowiony przez zarząd regionu podkarpackiego.

Sam przewodniczący chce poprawić atmosferę wewnątrz Partii.

Wybór, który został dokonany w strukturach miejskich i powiatowych, jasno i wyraźnie wskazuje kierunek, w którym chcemy iść. Zostały pogodzone środowiska, które miały przeróżne spojrzenie na funkcjonowanie naszego działania. To pogodzenie jest wielkim sukcesem, PO skupia w swoich strukturach ludzi od poglądów centrolewicowych po centroprawicowe. Ma to pełne odzwierciedlenie w zarządzie powiatowym i miejskim – podkreśla Andrzej Gajecki, przewodniczący zarządu powiatowego.

Platforma Obywatelska musi teraz odbudować zaufanie społeczne, nadszarpnięte po tarciach wewnętrznych.

Myślę, że PO odbuduje to zaufanie. Co więcej, uważam, że stanie się to bardzo szybko, bo bez tego zaufania społecznego trudno będzie mówić o dobrych wynikach, jeśli chodzi o wybory samorządowe. Wierzę, że nowy zarząd pokaże dobrą wolę i nie ograniczy się tylko do wąskiego grona, a będzie do dyspozycji wszystkich członków – dodaje Topolski.

Według nieoficjalnych informacji kandydata na burmistrza jasielskiej Platformy poznamy w maju.

(pch) | Katolickie Radio VIA

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasielska Platforma wybrała władze powiatowe”

  1. Wreszcie jest z kim rozmawiać. Komisarz zostanie odciążony i będzie mógł popracowac na terenie krośnieńskim. Rekawy podwijać i do roboty by POprawić to co poprzednicy zePSulI.