Loża medialna

Piaskarka uderzyła w budynek

Dziś rano w Jaśle, piaskarka uderzyła w ścianę budynku zakładu szklarskiego. Nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Piaskarka uderzyła w budynek. Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że 25-letni kierowca piaskarki odśnieżał miasto. Jadąc ul. Floriańską od Rynku, skręcając w prawo w ul. Kadyiego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w ścianę budynku zakładu szklarskiego.

W tym czasie zakład był zamknięty, nikt nie przebywał w środku. Na skutek uderzenia uszkodzeniu uległa elewacja budynku oraz szyba wystawowa. We wewnątrz budynku spadający tynk i pustaki zniszczyły m.in. komputer, drukarkę i telefon. Właściciel zakładu szacuje straty. Kierowca piaskarki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Ośnieżone drogi powodują szczególne zagrożenie. Droga hamowania w takich warunkach jest zdecydowanie wydłużona, dlatego należy być bardzo przewidującym za kierownicą. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zachowajmy też większe niż zazwyczaj odstępy między jadącymi pojazdami.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Piaskarka uderzyła w budynek”

  1. Cóż widocznie ten kierowca nie miał żadnych zachamowań:)
    ps ważne że nikomu się nic nie stało.