Jasielscy cykliści na maratonie w Strzyżowie

Po raz drugi z rzędu Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów MTB zaprosiło pasjonatów kolarstwa górskiego do wzięcia udziału w przepięknej przygodzie spędzonej na dwóch kółkach w ramach maratonów cyklokarpaty.pl.

W niedzielę 27 czerwca 2010r. zawodnicy zmierzyli się na trzech trasach o długości 25 km dla mniej zaawansowanych i dla bardziej wymagających 53 i 74 km. Niezapomniane widoki, a także wspaniała atmosfera to najpiękniejsze co może nam dać jazda rowerem

Start oraz meta umiejscowiona była na stadionie miejskim, a trasa maratonu zostało nieco zmodyfikowana w stosunku do roku ubiegłego. I tak początkowo biegła wzgórzami nad Żarnową oraz Żyznowem by podobnie jak w roku ubiegłym „przenieść” się w rejony Brzeżanki i Bonarówki. Kolarze zjechali również do Węglówki, a powrót na metę tak samo jak w zeszłym roku poprowadzony został trasą przez Gbiska.

Podobnie jak w zeszłym roku, imprezę zorganizował klub kolarski Strzyżów MTB wraz Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji a patronat honorowy objął Burmistrz Strzyżowa. Do współpracy dołączyło także Starostwo Powiatowe w Strzyżowie a pomoc sponsorską bez, której ciężko było by zorganizować całe przedsięwzięcie jak do tej pory zaoferowali: PGNiG, Triton S.C. sieć Zielony Koszyk oraz Elektra i firma Puchatek.

Na trasie nie mogło zabraknąć kolarzy z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Jak zawsze Jaślanie są widoczni w tego typu zawodach i odnoszą niemałe sukcesy.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy z Jasła zajmują pierwszą pozycję na 42 sklasyfikowane ekipy. Podczas trwania maratonu miał miejsce wyścig CROSS-COUNTRY dzieci w którym również startowali mali zawodnicy z Jasła. Anna Gryzło wygrała swoja kategorię wiekową a Patryk Jokiel uplasował się na trzeciej pozycji.

Kolejny maraton edycji cyklokarpaty.pl już w najbliższą sobotę 3 lipca w Pruchniku.