Loża medialna

Przedszkole odcięte od drogi

Na terenach zielonych Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle trwają prace ziemne związane z podłączeniem ciepłociągu do budynku znajdującego się po drugiej stroni ulicy. W związku z tymi pracami rozkopano i zamknięto również jedyne wejście do przedszkola od strony ulicy Floriańskiej.

Rodzice maluchów uczęszczających do tej placówki są zaniepokojeni tym faktem i mają wątpliwości, czy prace zakończą się do 1 września.

– Został tydzień do rozpoczęcia roku szkolnego. Gdy patrzę na przebieg prac budowlanych, to mam wątpliwości, jednak, gdy dzwoniłam do pana prezesa Kmiecika, to uzyskałam oświadczenie, że ogród zostanie doprowadzony do porządku na czas – mówi Bogumiła Sojka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr3 w Jaśle.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Jan Kmiecik zapewnia, że do końca sierpnia zdążą z pracami ziemnymi.

– Zgodnie z ustaleniami z wykonawcą powinniśmy prace na terenie przedszkola zakończyć najpóźniej do końca bieżącego miesiąca i będziemy chcieli tak przygotować dojście do przedszkola, aby można było bezpiecznie tamtędy przejść – przekonuje Kmiecik.

Dojście do przedszkola zostanie wyłożone grysem, a wkrótce Urząd Miasta rozpisze przetarg na wykonie nowej drogi dojazdowej.

(pch)
Katolickie Radio VIA

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przedszkole odcięte od drogi”