Kultura | rozrywka | edukacja

ANI-MUSZ w Warszawie, czyli wyróżnienie dla projektu „Lacrosse”

Mimo, że od zakończenia projektu „Lacrosse” minęły już dwa miesiące, projektowa przygoda nieformalnej grupy młodzieży ANI-MUSZ trwa nadal. Projekt został wyróżniony przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu” i zaprezentowany jako przykład dobrze przeprowadzonego działania podczas Szkolenia dla Liderów Inicjatyw Młodzieżowych – STARTER, które odbyło się w dniach 26 – 28 listopada w Warszawie.

Fot. archiwum MBP w Jaśle
Grupa ANI-MUSZ w akcji.
Fot. archiwum MBP w Jaśle

Projekt „Lacrosse”, który miał na celu promocję aktywnego stylu życia oraz integrację społeczną poprzez tradycyjne gry i zabawy, był realizowany od maja do września przez grupę ANI-MUSZ ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”. Funkcję organizacji wspierającej grupę pełniła Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Po zakończeniu wszystkich działań grupa złożyła w Narodowej Agencji Programu raport, do którego dołączyła folder wydany na podsumowanie projektu. Zarówno przedstawiona dokumentacja jak i folder, który oprócz informacji o projekcie zawiera także grę planszową stworzoną na bazie tradycyjnych gier i zabaw, bardzo się spodobały a członkowie grupy zostali poproszeni o podzielenie się swoim doświadczeniem z innymi młodymi ludźmi, którzy przystępują do realizacji projektów.

Na szkoleniu dla koordynatorów inicjatyw młodzieżowych, które właśnie otrzymały dofinansowanie z programu „Młodzież w działaniu” Faustyna Szarek i Dorota Woźnica z ANI-MUSZu przedstawiły prezentację multimedialną „Lacrosse, czyli dobra zabawa z ANI-MUSZem”, opowiedziały o przebiegu projektu, zaprezentowały folder i odpowiadały na pytania młodych ludzi, którzy wkrótce rozpoczną własne działania projektowe.

Pozytywny oddźwięk z jakim spotkał się projekt „Lacrosse” już podczas realizacji w Jaśle, oraz docenienie ze strony koordynatorów i trenerów programu „Młodzież w działaniu” i ciepłe przyjęcie w Warszawie to olbrzymie wyróżnienie dla ANI-MUSZu, ale zarazem wyzwanie na przyszłość. Członkowie grupy przygotowują się obecnie do zupełnie innego projektu – przed większością z nich bowiem matura i wybór studiów. Już jednak zastanawiają się, jak połączyć naukę i obowiązki z nowymi pomysłami na kontynuację przygody z programem „Młodzież w działaniu”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE