Kultura | rozrywka | edukacja

„Studnia kulturalna JDK”: Indie Jarosława Kreta (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza – 27 stycznia o godz. 17 – na siódme już spotkanie z cyklu „Studnia kulturalna” pod hasłem „Moje Indie”. Tym razem gościem będzie słynny „pogodynek” TVP 1 Jarosław Kret, który opowie o swojej przygodzie z Indiami.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Urodzony w 1963 roku w Warszawie Jarosław Kret, dziennikarz telewizyjny i fotoreporter, z wykształcenia jest egiptologiem. W 1992 wygrał casting na prezentera wiadomości w prywatnej stacji telewizyjnej NTW. W latach 1993 -1995 pracował jako dziennikarz i reporter, przez krótki okres był też prezenterem Teleexpressu. W latach 1995 – 1999 r. prowadził swoje autorskie programy: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników i Filmy Kapitana Baranowskiego w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Jarosław Kret jest autorem ponad 20 reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce światopoznawczej. Obecnie prezenter prognozy pogody w programie pierwszym Telewizji Polskiej stale współpracuje z „National Geographic”. Należy do elitarnego The Explorers Club. Jest też członkiem i współzałożycielem Climate Brodcasters Network-Europe, członkiem International Association of Broadcast Meteorology oraz autorem kilku książek i albumów.

Posługuje się językiem niemieckim, angielskim, rosyjskim, zna trochę łacinę. Podczas stypendium w Egipcie poznał podstawy arabskiego, nie unika rozmów po francusku, hiszpańsku, portugalsku czy szwedzku. Swego czasu, gdy przez kilka lat żył pomiędzy Warszawą a New Delhi, próbował opanować hindi i bengalski.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE