Jasielscy karatecy nagrodzeni

W Międzynarodowych Mistrzostwach Danii w Karate Kyokushin zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 3 złote, 2 brązowe i jeden srebrny medal. Dodatkowo wywalczyli również I miejsce drużynowo. W piątek 15 kwietnia Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła spotkał się z młodymi karatekami i ich trenerem Tadeuszem Krygowskim.

Jasielscy karatecy nagrodzeni przez burmistrza. Fot. Urząd Miasta

Chciałem pogratulować młodym sportowcom sukcesu, bo zwycięstwo w klasyfikacji zawodowej w Międzynarodowych Mistrzostwach Danii to dla tych zawodników ogromny sukces sportowy. Myślę, że taką pracę jaką wykonuje sensei Tareusz Krygowski należy promować, bo sprawia ona, że nasi jasielscy zawodnicy są rozpoznawani nie tylko w naszym regionie, ale i w kraju i za granicą. To jest znakomita promocja dla Jasła – powiedział po spotkaniu Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

W zawodach w Danii Paulina Wałęga zajęła I miejsce w konkurencji ” kumite juniorek do 55 kg”, Angelika Jarecka – I miejsce w konkurencji” kumite młodzików do 55 kg” i II miejsce w konkurencji” Kata młodzików”. Dawid Nguyen Quang wywalczył I miejsce w konkurencji „kata młodzików” i II miejsce w konkurencji „kumite młodzików”, a Mastaj Kamil – III miejsce w konkurencji „kumite juniorów do 75 kg”. Jasło zajęło I miejsce drużynowo.

Jednym z sędziów Mistrzostw był sensei Tadeusz Krygowski, który jest sędzią międzynarodowym karate kyokushin. Polska reprezentacja, w której startowali jeszcze zawodnicy z Warszawy i Tarnobrzega zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw. W mistrzostwach startowało ponad 100 zawodników z Danii, Holandii, Szkocji, Pakistanu, Serbii, Rumunii, Hiszpanii i Polski. Mistrzostwa odbyły się 26 marca br. w Vordingborg w Danii. Organizatorem była Duńska Organizacja Karate Kyokushin.