Informacje

Jasielski magistrat ma nowego rzecznika prasowego

Agata Koba wygrała konkurs na stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Jaśle. Będzie odpowiedzialna za kreowanie polityki medialnej burmistrza i jego zastępców oraz podległych mu komórek organizacyjnych.

Agata Koba. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

„Kandydatka spełniła warunki zawarte w ogłoszeniu o naborze na wskazane stanowisko. Kandydatura ta była jedyną w przeprowadzonym postępowaniu. W wyniku procedury naboru, składającej się z analizy formalnej dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej, komisja konkursowa stwierdziła przydatność kandydatki na ogłoszone stanowisko, wysoko oceniając wiedzę merytoryczną i praktyczną, które pozwalają na prawidłowe wykonywanie pracy na stanowisku podlegającym naborowi” – napisał w uzasadnieniu wyboru nowego rzecznika magistratu Paweł Rzońca, sekretarz miasta Jasła.

Zamieszkała w Jaśle Agata Koba, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ma bogate doświadczenie zawodowe. M.in. była specjalistką w Gminnym Centrum Informacji zorganizowanym przy Jasielskim Domu Kultury. Przez wiele lat pracowała w lokalnym dwutygodniku „Obiektyw Jasielski”, a od czerwca 2007 do marca 2010 była redaktorem naczelnym tego wydawnictwa. Po rozstaniu się ze stanowiskiem w gazecie podjęła pracę w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Od 2009 roku przewodniczy komisji konkursowej Podkarpackiego Pleneru Dziennikarskiego, organizowanego przez Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta w Jaśle.

Przez ostatnie trzy miesiące pełniła obowiązki kierownika Biura Obsługi Medialnej Urzędu Miasta w Jaśle, gdzie dała się nam poznać jako sumienny i rzetelny pracownik, czego efektem jest szereg artykułów prasowych opublikowanych m.in. na łamach naszego portalu. Jest też wykładowcą w Zakładzie Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Zgodnie z nową organizacją Urzędu Miasta w Jaśle, wprowadzoną w marcu 2011 roku przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego, do zadań rzecznika prasowego magistratu będzie należało: informowanie mediów o pracy burmistrza i jego zastępców (w tym przygotowywanie do publikacji informacji okolicznościowych), koordynowanie kontaktów z prasą i mediami (w tym przygotowywanie materiałów źródłowych do wystąpień burmistrza oraz innych upoważnionych pracowników Urzędu w mediach), przygotowywanie i prowadzenie konferencji prasowych, monitorowanie i zapoznawanie się z treścią publikacji prasowych dotyczących samorządu miasta oraz gromadzenie dokumentacji dotyczącej miasta z materiałów prasowych.

Rzecznik prasowy będzie zatrudniony w Kancelarii Burmistrza Miasta (komórka ta zastąpiła m.in. dotychczas istniejące Biuro Obsługi Medialnej).

Od początku swojej kadencji Andrzej Czernecki systematycznie kompletuje zespół współpracowników. Do tej pory na stanowiska urzędnicze (z postępowania konkursowego) powołał: dyrektora Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Piotra Wojnarowicza, kierownika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Aleksandrę Dacyl, informatyka w Urzędzie Miasta Tomasza Frączka, a niedługo zostanie rozstrzygnięty konkurs na audytora wewnętrznego (koordynatora Biura Audytu i Kontroli Zarządczej) w Urzędzie Miasta.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasielski magistrat ma nowego rzecznika prasowego”

  1. Od dzisiaj (21 stycznia br.) Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle ma nowego dyrektora. Został nim Piotr Wojnarowicz to info za UMJ nic tam o panu Piotrze Wilisowskim nie ma., ktoś tu kłamie albo UMJ albo Pan Damian Palar
    Czekam na umieszczenie tego komentarza
    Mamy już dzisiaj 4 04 czyżby nikt tego nie czytał.
    PrtScr zrobiony.