Kultura | rozrywka | edukacja

W jasielskiej bibliotece pedagogicznej odbył się IV Wieczór Twórczości Młodych

8 kwietnia 2011 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle po raz czwarty młodzi twórcy zaprezentowali swoje pasje. W świat poezji, jej kaprysów i bezkompromisowości wprowadziła uczestników spotkania poetka regionalna Barbara Tora.

Uczestnicy spotkania. Fot. archiwum PBW Filia w Jaśle

Fot. © ARCHIWUM PBW FILIA W JAŚLE

W wieczorze wzięło udział 19 osób. Dominowała liryka. Swoje wiersze czytali: Anna Bernal (uczennica I LO w Jaśle), Anita Czechowicz (uczennica Publicznego Gimnazjum w Cieklinie), Aleksandra Dubiel (uczennica SP ZSP w Tarnowcu), Dawid Juszczyk (uczeń Gimnazjum ZSM nr 4 w Jaśle), Albert Kociuba (uczeń II LO w Jaśle), Daniel Korczykowski (student UP w Krakowie), Karolina Kozik (uczennica Gimnazjum ZS w Kunowej), Ewa Kupczyk (uczennica Gimnazjum ZSM nr 4 w Jaśle), Magdalena Myśliwiec (uczennica I LO w Jaśle), utwory Jacka Tomaszewskiego (ucznia LO w ZS nr 3 w Jaśle) prezentowała Joanna Potrawska (uczennica ZS nr 3 w Jaśle), Justyna Wójcik (uczennica SP ZSP w Tarnowcu) i Kornelia Zemrys (uczennica Gimnazjum ZSM nr 4 w Jaśle).

Ponadto eksponowane były prace wymagające dużej wyobraźni oraz zdolności manualnych. Piotr Róg (absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego), pasjonat gry bitewnej Warhammer, przedstawił kolekcję figurek batalistycznych, które samodzielnie składa i maluje. Hobby Weroniki Hendzel (uczennicy Technikum ZS nr 3 w Jaśle) to rysunek i kompozycje kwiatowe z bibuły, natomiast Angelika Paluch (uczennica ZS nr 3 w Jaśle) zaprezentowała robótki ręczne.

Talentem wokalnym zachwycili publiczność: Izabela Filip (uczennica Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Roksana Gajda, Katarzyna Kędzior i Paulina Żabińska (uczennice ZS nr 3 w Jaśle) oraz Daniel Korczykowski (student UP w Krakowie). Śpiewali znane polskie przeboje: „Łatwopalni”, „Za każdy uśmiech twój”, „Nic miłości nie pokona”, „Ale to już było”, „Świat się nie kończy, świat się zaczyna”.

Publiczność nagrodziła twórców owacjami. Cenny był również głos prezes UTW Ireny Becli, która wyraziła swoje uznanie dla młodych artystów, mających odwagę w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie tworzyć i wyrażać siebie w niebanalny sposób.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Jaśle, a także Dyrektora BGŻ Oddział w Jaśle. Mamy nadzieję, iż „Wieczór Twórczości Młodych” organizowany corocznie przez naszą Filię oraz ciepłe przyjęcie jego uczestników ze strony publiczności zachęci adeptów szeroko pojętej sztuki do kontynuacji swoich pasji, do odważnego wyrażania własnych przeżyć, myśli i emocji, by wnieść w życie swoje i innych powiew świeżości, nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, odsłonić jej dotąd nie odkryte barwy i znaczenia.

Małgorzata Kasza, Beata Szczepanik
(PBW Filia w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W jasielskiej bibliotece pedagogicznej odbył się IV Wieczór Twórczości Młodych”

  1. Cieszę się bardzo, że biblioteka organizuje tyle ciekawych spotkań. Gratulacje dla kierownika. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników!