W jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury rozegrano jubileuszowy turniej szachowy

W niedzielę (03.04) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się XXV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

XXV Międzynarodowy Turniej Szachowy w Jaśle (więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII).
© Fot. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY

W turnieju wzięło udział 52 zawodników z Jasła, Gorlic, Krosna, Mielca, Baryczki i Bardejowa. Turniej został rozegrany w czterech grupach wiekowych, na dystansie 9 rund, czas jednej rundy na gracza wynosił piętnaście minut. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim.

Turniej w klasyfikacji ogólnej wygrał Krzysztof Żarnowski (K.SZ. „Kornuty” Gorlice).

I miejsce – Aleksandra Dubiel z Jasła

Najmłodszą zawodniczką turnieju była Wiktoria Liana z Gorlic, najmłodszym zawodnikiem był Bartosz Walczak z Jasła.

Zawody odbywały się w sportowej atmosferze. Turniej przeprowadził i sędziował Zbigniew Kardyś. Cenne nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Restauracja „Kawiarnia Parkowa”.

Nagrody oraz Puchar Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle wręczali Grażyna Leńczuk, Dyrektor MDK w Jaśle oraz Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Andrzej Kachlik..