Na drogach

Dramat na „krajówce” w Bukowej. Zginął 29-latek z Kołaczyc

29-letni mieszkaniec Kołaczyc zginął w wypadku na drodze krajowej nr 73. W Bukowej (powiat dębicki), na trasie między Pilznem a Jasłem, jego samochód osobowy zderzył się czołowo z cysterną przewożącą benzynę.

Wypadek w Bukowej. Fot. KPP Dębica
Zdjęcie z miejsca wypadku. Fot. KPP Dębica

Do tragedii doszło kilka minut po godzinie dwunastej. Ze wstępnych informacji przekazanych przez Policję wynika, że kierujący samochodem osobowym Dacia Logan, jadąc od strony Brzostku w kierunku Kołaczyc, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym (cysterną) marki Scania. „Osobówką” kierował 29-letni Adrian K., mieszkaniec Kołaczyc. Niestety, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Na miejscu pracowały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, Ochotniczych Straży Pożarnych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z: Kołaczyc, Brzostku i Nawsia Brzosteckiego, Pogotowie Ratunkowe z Dębicy oraz Policja.

Na czas prowadzonych działań dochodzeniowo-śledczych ruch na krajowej „73” był całkowicie zablokowany. Policjanci kierowali samochody na objazdy (przez Klecie, Frysztak i Jasło).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE