Informacje

Gamrat sprzedany. Lentex wkracza do Jasła

Ministerstwo Skarbu Państwa przeniosło pakiet większościowy 85 procent akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat S.A. w Jaśle na rzecz Zakładów Lentex S.A. z siedzibą w Lublińcu. Tym samy kończy się ponad półtoraroczny, burzliwy proces prywatyzacyjny jednego z największych zakładów pracy na terenie powiatu jasielskiego.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W raporcie bieżącym z dnia 23 maja Lentex poinformował: „Tytułem zabezpieczenia przewidzianych w umowie kwot gwarancyjnych, Emitent wystawił na rzecz Skarbu Państwa dziesięć weksli in blanco, które mogą być wypełnione do łącznej kwoty przewyższającej 10% kapitałów własnych emitenta”.

Zapłata za większościowe udziały w jasielskich Zakładach Tworzyw Sztucznych była finalnym etapem podpisanej w dniu 14 kwietnia umowy warunkowej pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Skarbu Państwa, a Lentexem, w której to spółka z Lublińca zadeklarowała się w okresie trzydziestu miesięcy od momentu przeniesienia pakietu akcji na jej rzecz do prowadzenia podstawowej działalności gospodarczej w „Gamracie”, inwestowania w zakład oraz utrzymania zatrudnienia na poziomie co najmniej sześćset pięćdziesięciu etatów, w tym przede wszystkim bezpośrednio służących produkcji.

Od poniedziałku w „Gamracie” działa nowy pięcioosobowy zarząd w składzie: Krzysztof Moska – Prezes Zarządu, Wojciech Hoffmann – Członek Zarządu, Jaromir Gorczyca – Członek Zarządu, Dariusz Szlęzak – Członek Zarządu i Jerzy Jurkowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju.

„Gamrat” ma też nową Radę Nadzorczą, której członkami zostali: Anna Pawlak – Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Adrian Moska, Boris Synytsya, Antoni Orliński, Zbigniew Syzdek.

Lentex jest spółką ze stuletnią tradycją. Do podstawowej działalności gospodarczej spółki należy produkcja wykładzin podłogowych elastycznych oraz produkcja włóknin. W 1997 roku debiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ubiegłym roku grupa kapitałowa Lenteksu osiągnęła zysk netto w wysokości ponad 3,2 mln zł.

Na najbliższe lata spółka postawiła sobie za cel „umocnienie pozycji na rynku elastycznych wykładzin podłogowych, a także zabieganie o uzyskanie statusu preferowanego dostawcy u kluczowych odbiorców włóknin”.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Gamrat sprzedany. Lentex wkracza do Jasła”

  1. @ belfer
    Witam, dawno Cię nie było. Już myślałam, że chorujesz, albo co. Poproszę o konkrety, co do moich słów i czynów i popraw interpunkcję. Ten kraj już zszedł na psy, niestety, przez takich, co wolą anonimowo szczekać na forum, zamiast mieć odwagę publicznie wyrażać swoje poglądy. Odważnych zapraszam 2 czerwca, godz. 15 do starostwa, na spotkanie w sprawie problemów oświaty. A co do Gamratu, pożywiom, uwydym, jakby powiedział nowy współwłaściciel. Trzeba być optymistą, ale w świetle faktów raczej trudno.

  2. Dragoness Ty jesteś nauczycielem jak nauczysz młodzież tak jak sama czynisz i mówisz to ten kraj na psy zejdzie

  3. No i teraz trzeba będzie jakoś spłacić 60-ciomilionowy kredyt, zaciągnięty w banku na kupno Gamratu. Przez następne 30 miesięcy zajadą maszyny na śmierć!

  4. Rozkwitały pąki białych róż, wróc Jasieńku z tej wojenki wróć. Ani jednego głosu dla PSLu za ten ruch?