Kultura | rozrywka | edukacja

W MDK-u: X Konfrontacje Teatrów Uczniowskich

Już po raz dziesiąty uczniowskie zespoły teatralne spotkały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, by skonfrontować swoją twórczość.

Fot. MDK Jasło
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII (fot. MDK Jasło)

W tym roku gościliśmy na scenie 6 teatrów ze szkół podstawowych z Jasła i powiatu jasielskiego.

Gościem honorowym X Konfrontacji Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych był Bogusław Mastej, który wręczył opiekunom zespołów teatralnych wydaną w 2010 r. sztukę własnego autorstwa „Ballada o rycerzu Zyndramie. Opowieść sceniczna z dziejów naszych”.

Jako pierwszy zaprezentował się Szkolny Zespół Teatralny ARLEKIN z SP nr 7 w Jaśle ze spektaklem „Nie ma tego złego”, będącym przewrotną interpretacją znanych baśni i bajek. Następnie przedstawienie „Niesforna gromadka” zaprezentowały dzieci z zespołu teatralnego „Zielony muchomor”, który skupia wszystkich uczniów III klasy SP nr 1 w Jaśle. „Wesoły świat Jana Brzechwy” przedstawili członkowie zespołu teatralnego „Z bajką przez świat” z SP nr 2 w Jaśle.

Ponadto ze spektaklem wystąpili także uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle – członkowie zespołu teatralnego „Brama” przedstawiając „Teatrzyk Zielona Gęś”. Jako przedostatni wystąpił zespół teatralny „Wagant” działający przy SP nr 4 w Jaśle, który przedstawił zabawną wersję „Kota w butach”.

Na zakończenie Konfrontacji zespół teatralny „Łapki” z MDK w Jaśle zaprezentował spektakl w formie pantomimy połączonej z teatrem cieni, zatytułowany: „O dwóch takich lalkach”.

Tradycyjnie dziecięce jury, w którym zasiadły: Patrycja Maćkowiak, Weronika Dybaś oraz Olga Wardęga wybrało spośród wszystkich uczestników Najlepszego Aktora i Aktorkę.

Najlepszą Aktorką została Karolina Frodyma, która wcieliła się w rolę Janka w spektaklu „Kot w butach” (teatr „Wagant” SP nr 4 w Jaśle).

Tytuł Najlepszego Aktora zdobył Kacper Korczykowski za rolę Wilka w spektaklu „Nie ma tego złego” (teatr „Arlekin” SP nr 7 w Jaśle).

Organizatorem X Konfrontacji Teatrów Uczniowskich Szkół Podstawowych był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle.

Nagrody i puchary dla wszystkich uczestników Konfrontacji ufundowali: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła oraz Zofia i Longin Leśniakowie Zakład Optyczny.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE