Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła

28 – 29 kwietnia br. na obiekcie „Orlika” w Jaśle rozegrany został Wiosenny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta (siedem drużyn), w drugim chłopcy (11 drużyn).

Turniej piłkarski na Orliku

W kategorii – rocznik 1996 i 1997 – dziewczęta (gimnazja) I miejsce zdobyła drużyna z -Gimnazjum Nr 1 w Jaśle (opiekun Sławomir Rak), II miejsce – dziewczęta z Gimnazjum w Brzyskach (opiekun Barbara Doktór). Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Karolina Janik (Gimnazjum w Brzyskach), a tytuł najlepszej bramkarki – Natalia Placek (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle).

W kategorii – rocznik 1998 i 1999 – dziewczęta (szkoły podstawowe) na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu (opiekun Jacek Baryl), II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle (opiekun Adam Rozmund), III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jaśle (opiekun Gabriela Ciborowska), IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle (opiekun Krzysztof Urbanek), V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle (opiekun Oktawian Flis). Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Karolina Piotrowska (SP w Tarnowcu), a najlepszej bramkarką była Anna Betlej (SP Nr 6 w Jaśle).

W kategorii – rocznik 1996 i 1997 – chłopcy (gimnazja) I miejsce – zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Jaśle (opiekun Robert Hap). Kolejne miejsca wywalczyły następujące zespoły: II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle (opiekun Jerzy Chmiel), III miejsce – Zespół Szkół Miejskich Nr 5 w Jaśle (opiekun Mastej Robert), IV miejsce – Gimnazjum Nr 4 w Jaśle (opiekun Oktawian Flis), V miejsce – Gimnazjum w Szebniach (opiekun Marek Hawrot), VI miejsce – Gimnazjum Społeczne w Jaśle (opiekun Lucyna Nocek), VII miejsce – Gimnazjum w Brzyskach (opiekun Barbara Doktór). Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Michał Borowiec (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle), a najlepszego bramkarza zdobył Wojciech Stukus (Gimnazjum Nr 2 w Jaśle).

W kategorii – rocznik 1998 i 1999 – chłopcy (szkoły podstawowe) – I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 (opiekun Artur Tomaszewski), II miejsce – Szkoła Podstawowa w Brzyskach (opiekun Tomasz Trznadel), III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle (opiekun Robert Podkulski), IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jaśle (opiekun Jacek Śliż). Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Ernest Kowalski (SP Nr 6 w Jaśle). Tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Mariusz Szarek (SP w Brzyskach).

Piękna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji oraz bezproblemowemu przebiegowi imprezy. Zwycięzcom i najlepszym zawodnikom nagrody wręczali: Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, Leszek Znamirowski, zastępca burmistrza oraz Paweł Rzońca, sekretarz miasta.

Urząd Miasta w Jaśle dziękuje wszystkim, którzy pomogli lub przyczyni się do organizacji turnieju. W szczególności pragniemy podziękować: Alicji Dachowskiej – dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle za nieodpłatną obsługę medyczną turnieju oraz uczniom jej szkoły, którzy bezpośrednio czuwali nad bezpieczeństwem zawodników; Grażynie Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle, za oddelegowanie pracowników oraz nieodpłatne udostępnienie sprzętu do nagłośnienia imprezy; Przemysławowi Plęsowi, Grzegorzowi Mroczce i Pawłowi Mroczce, którzy nieodpłatnie sędziowali wszystkie mecze turnieju; Magdalenie Kras – animatorowi sportu na „Orliku”, która odpowiedzialna była za przygotowanie techniczne i przeprowadzenie całego turnieju oraz opiekunom drużyn, którzy sprawowali opiekę nad swoimi drużynami jak również pomagali przy organizacji turnieju.