Dni „Szóstki” Jasło w Krakowie!

W dniu 11 czerwca dwie drużyny jasielskiej „Szóstki”, rocznik 2000 i 2002 wzięły udział w ogólnopolskim turnieju Adidas Football Challenge w Krakowie. Turniej ten był eliminacją do Wielkiego finału, który rozegrany zostanie w 18 czerwca w Warszawie na obiektach Agrykoli.

UKS Szóstka Jasło

Drużyna rocznika 2002 rozegrała trzy mecze grupowe, wygrywając kolejno z Kłobuckiem 5:1, Hutnikiem 5:1 i Albertusem 6:0, co dało im awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Podobnie przebiegały grupowe rozgrywki rocznika 2000. Zwycięstwa z Czechowicami 11:0, Radłowem 5:1 i Podbeskidziem 4:1, pierwsze miejsce w grupie i ćwierćfinał.

Nowością jest to, że o wyjściu z grupy decydowały nie tylko wyniki meczów, ale też rozgrywki indywidualne w COERVER SKILLS ZONE. Po każdym meczu rozgrywane były cztery konkurencje – mecz 1 na 1 na mini boisku otoczonym bandami, test szybkości, żonglerka i strzały z woleja na czas. Za zwycięstwo w każdej z konkurencji można było uzyskać 1 bramkę dodatkowo. Tak więc wygrywając 3:0 w meczu można było przegrać 3:4. Rozgrywki w COERVER SKILLS ZONE pokazały, że zawodnicy „Szóstki” są świetnie wyszkoleni technicznie – jeden remis, 13 zwycięstw.

W teście siły strzału Kamil Piątkowski oddał jeden z najsilniejszych strzałów turnieju.

W rozgrywkach ćwierćfinałowych rocznik 2002 pokonał Stal Mielec 6:1, a rocznik 2000, 2:0 w zaciętym meczu z Koronę Kielce.

W półfinałach na rocznik 2002 czekała Wisła Kraków, a rocznikowi 2000 przyszło się zmierzyć ponownie z grupowym przeciwnikiem, drużyną z Podbeskidzia.

Jako pierwsza do gry przystąpiła drużyna młodsza. Szybko zdobyta bramka, strzelona przez Rakoczego „ustawiła” dalszy przebieg meczu i pozwoliła drużynie Artura Tomaszewskiego spokojnie kontrolować przebieg meczu, który zakończył się wynikiem 1:0 dla „Szóstki”. W przeciwieństwie do młodszych kolegów chłopcy z rocznika 2000 zgotowali sobie dreszczowiec tracąc bramkę w pierwszych minutach meczu. Drużyna z Podbeskidzia cofnęła się do obrony, raz po raz ratując bramkę przed groźnymi atakami zawodników „Szóstki”. Jasielscy chłopcy nie dali za wygraną i w 9 minucie Sajdak wyrównał wynik meczu, a 2 minuty później Korneusz strzelił zwycięską bramkę.

Finał rocznika 2002 to kopia meczu półfinałowego. Szybko strzelona przez Rakoczego bramka i kontrola dalszego przebiegu meczu. Szóstka 2002 zwycięża i pokazuje jak bardzo zdominowała rozgrywki tego rocznika.

Jeżeli mecz półfinałowy był dreszczowcem to finał w wykonaniu rocznika 2000 był prawdziwym horrorem. Dwie bramki stracone w 2 i 7 minucie i kibice Ruchu Chorzów zaczynają się cieszyć ze zwycięstwa. Chłopcy z Jasła ze łzami w oczach rozpoczynają wściekłe ataki. W 9 minucie strzela Kacper Szura 1:2, a minutę później Kamil Piątkowski – jest remis. Jeszcze nie zdążyły opaść emocje i znów Chorzów wychodzi na prowadzenie. Kibice Chorzowa szaleją, zawodnicy tworzą przed bramką mur. Pozostała JEDNA minuta meczu. Chłopcy z Jasła atakują, 10 sekund przed końcem strzela Patryk Korneusz. REMIS 3:3 i o wyniku meczu decydują karne.
Dla „Szóstki” strzelali Piątkowski, Madej, Korneusz, Sajdak i Szura. Dzięki dwóm karnym obronionym przez jasielskiego bramkarza Pawła Kiszkę drużyna UKS Szóstka Jasło zwycięża turniej.

Brawa za piłkarski hart ducha i walkę do ostatniej sekundy. Cytując słowa organizatorów – „Dni Szóstki Jasło w Krakowie”. Obie drużyny jadą do Warszawy na Wielki Finał!!!

Oprócz zwycięstw w turnieju zawodnicy z Jasła zdobyli wyróżnienia indywidualne:
Łukasz Lepucki – najlepszy bramkarz rocznika 2002,
Michał Rakoczy – król strzelców rocznika 2002,
Patryk Korneusz – król strzelców rocznika 2000.

Chłopcy mieli okazję spotkać się z zawodnikami Wisły Kraków Rafałem Boguskim i Patrykiem Małeckim. Rozgrywki finałowe obserwował także Prezes Wisły Kraków Bogdan Basałaj, niestety nie udało mu się obejrzeć w finale Wisły, ponieważ w półfinale trafiła na drużynę Artura Tomaszewskiego.

Skład „Szóstki” 2002: Łukasz Lepucki, Kacper Igielski, Arkadiusz Baran, Szymon Dziadosz, Bartosz Stasz, Michał Rakoczy, Karol Szydło, Maciej Kiszka, Jakub Bałon, Dawid Kosak.

Skład „Szóstki” 2000: Paweł Kiszka, Grzegorz Żytniak, Wiktor Madej, Gabriel Gierlasiński, Daniel Cyran, Szymon Blezień, Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Kacper Szura.