Informacje

Dni Jasła 2011: Mijal, „Dziewczyny” i Szpak dali czadu przed publicznością

Koncertem rodzimych „gwiazd” zakończyło się świętowanie tegorocznych Dni Jasła. Na scenie, przy szczelnie wypełnionym po brzegi Rynku, zaśpiewali: Mateusz Mijal, zespół „Dziewczyny” i laureat telewizyjnego programu rozrywkowego X-Factor Michał Szpak.

Dziewczyny. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Występ zespołu Dziewczyny z Anną Karamon (z prawej).
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dla Mateusza Mijala to był kolejny w ciągu ostatnich miesięcy występ przed jasielską publicznością. Ostatnio, razem ze swoim zespołem „Chłopacy”, młody wokalista wystąpił podczas imprezy sylwestrowej. I tym razem nie mogło zabraknąć jego przebojów, którymi podbił serca i porwał do wspólnej zabawy publiczność. Podczas koncertu Mateusz nie ukrywał też swoich mocnych związków z Jasłem.

„Przez kilka lat pobierałem naukę w pobliskiej szkole muzycznej” – mówił. Swój niedzielny występ rozpoczął i zakończył przebojem „Wiara”, z którą wystąpił na Sopot Hit Festiwal 2009. Mogliśmy też usłyszeć „Góraleczkę”, „No powiedz jak” czy „Ile kłamstw ile prawd”.

Najbliższy występ „Chłopaków” w naszej okolicy już 23 lipca w Brzyskach.

Jako drugie wystąpiły uczestniczki pierwszej polskiej edycji emitowanego w telewizji TVN programu rozrywkowego X-Factor – „Dziewczyny”. Wokalistki: pochodząca z Jasła Anna Karamon i Ola Nowak ze Świnoujścia zagrały głównie utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Dziewczyny z sąsiedztwa”. Wykonały też cover przeboju Maanamu „Szare miraże”.

Tuż po „Dziewczynach” zaśpiewał ekscentryczny Michał Szpak. Nie mogło zabraknąć jego aranżacji piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, którym przebojem wdarł się do programu X-Factor.

Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, wręczając wykonawcom symboliczną statuetkę w kształcie globusa podkreślił, że wszyscy doskonale się bawili za sprawą „naszych jasielskich artystów”.

To są artyści, którzy podbiją świat, ale będą pamiętać, że są z tego miejsca. Tutaj są ich korzenie. – powiedział.

Dni Jasła 2011 zakończył kilkuminutowy pokaz ogni.

Organizatorem imprezy byli: Urząd Miasta oraz Jasielski Dom Kultury. Sponsor generalny – Grupa LOTOS S.A. Jednym z patronów medialnych był portal terazJaslo.pl.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Dni Jasła 2011 – koncert rodzimych „gwiazd” (zdjęć: 48)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dni Jasła 2011: Mijal, „Dziewczyny” i Szpak dali czadu przed publicznością”

  1. To było mistrzostwo świata. Usuńcie Kryśkę będzie jeszcze cudowniej.

  2. Oglądnąłem galerię foto. Można po oglądnięciu odnieść wrażenie, że było strasznie nudno bo chyba Pani Senator Alicja jakby ucięła sobie drzemkę. Ale z tego co większość odczuła i wyraża było naprawdę nieźle. Dziękuję!!!!!!!!!!!!!