Kultura | rozrywka | edukacja

Dołącz do w Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle (zapowiedź)

Dlaczego warto czytać dzieciom od pierwszych miesięcy życia, na co szczególnie trzeba zwracać uwagę wychowując swoje pociechy, jakie czynniki są najistotniejsze dla ich rozwoju?

Zapowiedź wydarzenia

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukają członkowie Klubu Czytających Rodzin przy MBP w Jaśle, którego spotkanie odbędzie się 1 lipca o 17:00. Projekt MBP zyskał fachowe wsparcie ze strony Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle. Gościem specjalnym będzie pani Donata Gryziec – psycholog z Poradni.

Klub Czytających Rodzin przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle powstał w trakcie tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Jasielskie rodziny czytające dzieciom dołączyły tym samym do programu Rodzinne Czytanie prowadzonego przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Program na terenie całego kraju skupia rodziny, które spotykają się po to, by wymieniać się refleksjami i radami dotyczącymi rodzinnego czytania, opiniami o książkach, dyskutować na temat rozwoju dzieci z zaproszonymi gośćmi a także wspólnie realizować własne pomysły dotyczące czytania dzieciom.

Najmłodszy członek klubu w jasielskiej Bibliotece ma 1,5 roku, ale mnóstwo zabawy i pożytków z głośnego czytania znajdą tu zarówno najmłodsze, jak i starsze dzieci, a dla rodziców spotkania Klubu będą okazją do ciekawej rozmowy, wymiany doświadczeń i inspiracji związanych z twórczym wychowaniem.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE