Kultura | rozrywka | edukacja

Dzień Dziecka w Jaśle: zabawy co nie miara

Prawie tysiąc najmłodszych mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego przybyło na zabawę zorganizowaną w dniu 1 czerwca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Dzień Dziecka w Jaśle
Dzień Dziecka w Jaśle.
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

W Ogrodzie Jordanowskim w tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji. Początkowo pogoda zmusiła wszystkich do przeniesienia się do budynku MDK, ale już po godzinie wszyscy mogli skorzystać z przygotowanych zabaw i urządzeń na zewnątrz.

Indianie z Zespołu Pieśni i Tańca Indiańskiego CATAWBA z Wałbrzycha bawili się z dziećmi przez cały czas trwania imprezy. Artyści przygotowali ciekawy program oparty na tradycjach i zwyczajach indiańskich. W wiosce, gdzie stanęły namioty tipi dzieci mogły postrzelać z łuku, zagrać w różne gry zręcznościowe, a także nabyć pamiątki wykonane przez prawdziwych Indian. Artyści ubrani w barwne stroje w widowiskowy sposób zaprezentowali tradycyjne tańce indiańskie. Były też konkursy i konkurencje dla najmłodszych, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją zręczność, celność i wytrzymałość.

Ponadto dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, baloniki dmuchane helem, grillowanie kiełbaski i gofry.

W basenach znajdujących się za budynkiem MDK ponad setka dzieci malowała kredą portrety Indian oraz wioski indiańskie.

Miłośnicy tradycji mogli własnoręcznie wydoić krowę oraz spróbować swoich sił na byku rodeo. Dla wszystkich dzieci firma Argus przygotowała konkurs, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Imprezę wsparli:
Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle, PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem, Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Habys Sp. z o.o., Sieć Jasielskich Sklepów MPM, GRAN-PIK Zakład Produkcyjny LIWOCZ Jasło, DOMICELA Sp. z o.o., Zakład Masarski TRIO, Agro-Market Sp. J., Wątroba Jan Piekarnia, PPHU ASTRA Sp. z o.o.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy!

(MDK w Jaśle)

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: „Dzień Dziecka w Jaśle”

SŁOWA KLUCZOWE