Kultura | rozrywka | edukacja

IV Podkarpackie Miodobranie w Kołaczycach (zapowiedź)

Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach Mirosław Lenart oraz Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle serdecznie zapraszają na IV „Podkarpackie Miodobranie”, które odbędzie się w dniu 19 czerwca bieżącego roku na miejscoym stadionie sportowym. Tegorocznej edycji imprezy będzie przyświecało hasło „Miody łączą narody”.

Zapowiedź wydarzenia

„Podkarpackie Miodobranie” jest cykliczną imprezą mającą na celu propagowanie pszczelarstwa w województwie podkarpackim. Pokazy pozyskiwania miodu, kiermasz wyrobów i akcesoriów pszczelarskich oraz degustacja różnych gatunków miodu to tylko niektóre atrakcje naszej imprezy.

Dzień wcześniej, w sobotę, odbędzie się konferencja pszczelarska na temat „Pożytki pszczele i ich znaczenie w gospodarce pasiecznej” oraz „Nowatorstwo w gospodarce pasiecznej”. Po niej pszczelarze będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i pasjami w trakcie integracyjnego ogniska. Początek konferencji o godzinie osiemnastej.

W niedzielę „Podkarpackie Miodobranie” rozpocznie o godzinie piętnastej wprowadzenie figurki świętego Ambrożego – patrona pszczelarzy. Po ceremonii nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i powitanie gości. Od godziny szesnastej przygotowaliśmy blok imprez kulturalnych, a w nim: występy taneczne młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, występ kapeli ludowej „Sieklowianie”, występ szkoły tańca z zaprzyjaźnionego Sarospataku (Węgry), występ zespołu „Pogórzanie” z Bieździedzy, występ młodzieżowego zespołu „Legend” z Kołaczyc.

Na godzinę dziewiętnastą zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespół „TOPLES”, znany między innymi z takich utworów jak: „Sąsiadka”, „Po co nam to było”, „Ciało do ciała” czy „Młodość przeminie”.

Po koncercie rozpocznie się zabawa ogrodowa ze słowackim zespołem muzycznym „SABA”.

„Podkarpackiemu Miodobraniu” będą dodatkowo towarzyszyć: rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „Kuchnia miodem płynąca”, wystawa rękodzieła ludowego, stoiska handlowe z miodem i jadłem regionalnym, kiermasz sztuki ludowej, gry i zabawy dla najmłodszych oraz przejażdżki konne przygotowane przez stajnię „Galicja” z Bieździedzy. – mówi Mirosław Lenart, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach.

Wstęp na imprezę – płatny. Bilety wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. sprzętu AGD i RTV, odtwarzaczy muzycznych czy innych.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: europoseł Elżbieta Łukacijewska, Senator RP Alicja Zając, Posłowie na Sejm RP Piotr Tomański i Marek Rząsa, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro oraz Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Sponsorzy: Podkarpacka Szkoła Wyższa w Jaśle, ING Życie, Bank Spółdzielczy w Kołaczycach.

Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Tygodnik Regionalny „Podkarpacie”, portal regionalny terazJaslo.pl i Internetowa Telewizja Południe.

Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach: www.gokkolaczyce.pl.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE