Informacje

Schroniska młodzieżowe czynne już od jutra

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. na terenie Powiatu Jasielskiego funkcjonować będą trzy schroniska młodzieżowe.

Placówki w Jaśle, Nowym Żmigrodzie oraz Foluszu oferują łącznie 100 miejsc noclegowych już od 12 zł za dobę. Specjalny 20% rabat przewidziany jest dla członków PTSM, legitymujących się ważnym dokumentem. Z kolei dla posiadaczy złotej odznaki PTSM lub odznaki „Zasłużony działacz turystyki” przewidywana jest zniżka w wysokości 50%.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych szkolne schroniska młodzieżowe działają w Bursie Międzyszkolnej, przy ul. Szkolnej 21a, (tel. 013 44 810 07, www.bursy.pronet.jaslo.pl), przy Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie, ul. Mickiewicza 18 (13 44 156 25, 504 770 149, www.zsnz.vot.pl) oraz przy Szkole Podstawowej w Foluszu (13 44 131 07).

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Bursie Międzyszkolnej działa w mieście Jaśle. Na prowadzenie tego schroniska w obecnym sezonie zarezerwowana została w budżecie powiatu kwota 5 068,00 złotych. Schronisko oferuje 50 miejsc noclegowych.

Turyści kwaterowani są w 2 i 3 – osobowych pokojach, w każdym z nich znajduje się szafa ubraniowa, regały na książki, szafki nocne przy każdym łóżku oraz stolik i krzesełka. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. Można również korzystać z pralni, suszarni oraz z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku znajduje się również świetlica, na której do dyspozycji turystów jest telewizor. W schronisku możliwe jest skorzystanie z Internetu. Schronisko położone jest przy ulicy Szkolnej, 15 minut drogi od centrum miasta, 20 minut od dworca PKS i PKP w miejscu spokojnym, dobrze nasłonecznionym, gdzie wokół jest dużo zieleni i miejsc spacerowych. Panują tu, więc dogodne warunki do wypoczynku. W pobliżu znajdują się restauracje i kawiarnie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który dysponuje otwartym basenem, krytą pływalnią, kortami tenisowymi, boiskiem wielofunkcyjnym oraz siłownią. Obok budynku miejsca parkingowe.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Żmigrodzie działa przy Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Schronisko oferuje 25 miejsc noclegowych.

Turyści kwaterowani są w 1, 4, 5 – osobowych pokojach, w każdym z nich znajduje się szafa ubraniowa, szafki nocne oraz stolik i krzesełka. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. Można korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków wraz z lodówka i jadalni. W korytarzu do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest w samym centrum Nowego Żmigrodu 200 metrów od Rynku oraz przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję boisko do gier zespołowych, miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W pobliżu znajdują się restauracja, kawiarnia, pizzeria oraz sklepy. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Dukli, Gorlic oraz Jasła.

W pobliży schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych, które prowadzą po najatrakcyjniejszych terenach Powiatu Jasielskiego.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Foluszu
Schronisko oferuje 25 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są pokojach wieloosobowych przygotowanych w salach lekcyjnych. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznic i umywalki. Można również korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku znajduje się również świetlica, na której do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest w centrum miejscowości około 300 metrów od przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W miejscowości Folusz znajduje się smażalnia ryb, kawiarnia, oraz sklep. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Nowego Żmigrodu, Gorlic oraz Jasła.

W pobliży schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych, które prowadzą po najatrakcyjniejszych terenach Powiatu Jasielskiego.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE