Informacje

Uhonorowana elita powiatu jasielskiego

10 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego odebrało nagrody „Bene Meritus – dobrze zasłużony”. Uroczystość odbyła się 9 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle, w obecności rodziców oraz dyrektorów nagrodzonych uczniów.

Bene Meritus - wręczenie nagród
Fot. © Starostwo Powiatowe w Jaśle

Jest to dla Was szczególne wyróżnienie, bo jesteście elitą młodzieży powiatu jasielskiego. To, co najcenniejsze w życiu, to wiedza, która pozwoli Wam w przyszłości zdobywać różne poziomy, pozwalające funkcjonować w społeczeństwie. Tym społeczeństwie, które stawia na wiedzę i innowacyjność. Gratuluję dyrektorom szkół, ponieważ to pod ich kierownictwem oraz wychowawców i nauczycieli ta młodzież zdołała osiągnąć tak wysoki poziom wiedzy, wychowania i umiejętności – powiedział wręczając nagrody Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski.

Celem nagrody „Bene Meritus” jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jasielskiego zdobywania wiedzy, aktywnej i twórczej postawy w środowisku szkolnym, dążenia do samodoskonalenia, osiągania wysokich wyników w nauce oraz znaczących sukcesów w realizacji własnych zainteresowań.

Nagrody otrzymali: Wojciech Bosak z I Liceum Ogólnokształcącego, Katarzyna Adamiak z II Liceum Ogólnokształcącego, Bartłomiej Ochałek z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Joanna Niziołek z Zespołu Szkół Nr 2 w Jaśle, Dominika Wojtunik z Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Robert Ciężabka z Zespołu Szkół Nr 4, Paweł Miśkowicz z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz Sylwia Hendzel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym Żmigrodzie i Monika Szafarz z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Część artystyczną przygotowała młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle pod kierownictwem Ewy Łąckiej.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Bene Meritus – uczniowie szkół średnich nagrodzeni

SŁOWA KLUCZOWE