Na drogach

W Przysiekach zderzenie dwóch samochodów osobowych

Jedna osoba trafiła do jasielskiego szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 28. W miejscowości Przysieki zderzyły się dwa samochody osobowe.

Wypadek w Przysiekach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Służby ratownicze przyjęły zgłoszenie około godziny szesnastej. Na miejsce zdarzenia wysłano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego), specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz radiowóz Policji.

Z relacji świadków będących na miejscu wypadku wynika, że w obrębie skrzyżowania w kierunku miejscowości Przysieki, z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 28 w kierunku Jasła wyjechał samochód osobowy Mitsubishi Carisma. Z przeciwnego kierunku jechał samochód osobowy Audi. Doszło do zderzenia się pojazdów, które zablokowały pas ruchu prowadzącego w stronę Jasła.

Poszkodowana w tym zdarzeniu została jedna z pasażerek Mitsubishi. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wiemy, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała, w trakcie udzielania pomocy medycznej była przytomna. Została odwieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu butli z gazem w pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. – powiedział Grzegorz Ciężabka z JRG PSP Jasło.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na miejscu pracował policyjny technik, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia. Pozwoli to na szczegółowe odtworzenie i wyjaśnienie okoliczności tego wypadku.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 28 w kierunku Skołyszyna prowadzony był wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: DK28 w Przysiekach: zderzenie dwóch samochodów osobowych (zdjęć: 14)

SŁOWA KLUCZOWE