Na drogach

W Trzcinicy autobus jasielskiego PKS-u wjechał do rowu. Kierowca zasłabł

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności kolizji z udziałem autobusu kursowego jasielskiego PKS-u. Do zdarzenia doszło po godzinie piętnastej w miejscowości Trzcinica.

Kolizja w Trzcinicy
Kolizja autobusu PKS w Trzcinicy.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 28 w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych – padał deszcz, nawierzchnia jezdni była śliska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus kursowy PKS Jasło jechał od strony Skołyszyna w kierunku Jasła. Na jednym z łuków drogi w Trzcinicy, z niewyjaśnionych przyczyn, kierujący pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu.

– >Około godziny 15:14 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Trzcinica autobus wpadł do rowu. Zgłaszający podał, że w autobusie podróżowało około dziesięć osób z tym, że od razu zaznaczył, że nie widać osób bardzo poszkodowanych. – poinformował bryg. Marek Górniak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Do Trzcinicy zostały niezwłocznie zadysponowane trzy zastępy z JRG PSP Jasło, cztery zespoły ratownictwa medycznego ze Szpitala Specjalistycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce sił i środków pojazd znajdował się na kołach. – Kierowca autobusu prawdopodobnie zasłabł w pewnym momencie. To doprowadziło do zjechania autobusu z jezdni do przydrożnego rowu. Prędkość była nieduża, dlatego szkody nie są zbyt duże. Jeżeli chodzi o poszkodowanych to były drobne otarcia. W zasadzie tylko kierowca autobusu, który zasłabł, został zabrany przez Pogotowie do szpitala. Reszta poszkodowanych po opatrzeniu na miejscu została zwolniona do domu. – mówi Marek Górniak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI:

Po zaopatrzeniu poszkodowanych strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, dokładnym przeszukaniu autobusu czy nie ma innych osób poszkodowanych, sprawdzeniu pojazdu czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu czynności miejsce zdarzenia zostało przekazane funkcjonariuszom Policji.

Na obecną chwilę wiemy, że żadna osoba nie odniosła obrażeń ciała. – dowiedzieliśmy się na Policji.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący autobusem został przebadany przy użyciu alkomatu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze stwierdzili, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na drodze krajowej nr 28 policjanci prowadzili czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Na czas działań ruch był prowadzony wahadłowo.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Autobus PKS Jasło w rowie – DK28 w Trzcinicy (zdjęć: 14)

SŁOWA KLUCZOWE