Na drogach

W Żółkowie Skoda Octavia najechała na tył Forda Mondeo

W Żółkowie, na drodze wojewódzkiej nr 992, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca jednym z pojazdów została odwieziona do szpitala.

Wypadek w Żółkowie. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Wypadek w Żółkowie.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle około godziny 15:40. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Po dojechaniu na miejsce stwierdziliśmy, że samochód, który skręcał w bramę, został uderzony w tył przez kolejny samochód nadjeżdżający od strony Jasła. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przez kierowcę, który nie zdążył wyhamować przed samochodem skręcającym w prawo. – relacjonuje Grzegorz Ciężabka z JRG PSP w Jaśle.

W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała kierująca samochodem osobowym Ford Mondeo. Kobieta została zabrana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Kobieta była przytomna. Pytałem ratowników i mówili, że jest w stanie stabilnym. – mówi Grzegorz Ciężabka.

Samochodem osobowym Skoda Octavia podróżowała czteroosobowa rodzina. Nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Policjanci ustalili na miejscu, że kierujący był trzeźwy.

Działania straży polegały na pomocy ratownikom Pogotowia przy wydostaniu z samochodu kierującej samochodem Ford Mondeo, odłączeniu akumulatorów i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. – dodaje strażak.

W tej chwili na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają dokładne przyczyny tego zdarzenia. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Wypadek w Żółkowie – DW992 (zdjęć: 11)

SŁOWA KLUCZOWE