Informacje

Inauguracja projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku” (zapowiedź)

Spółdzielnia Usług Wodno-Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu „ROLWOD” wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkich dnia 30 lipca o godz. 15:00 na uroczystą inaugurację projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku”. Patronem honorowym imprezy jest Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta.

Zapowiedź wydarzenia

Podczas imprezy przewidziano szereg atrakcji m.in. Turniej Piłki Plażowej Zakładów Pracy o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn, wyścigi na kajakach i rowerkach wodnych oraz quadach. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz nagrody pocieszenia ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”. Ochotnicza Straż Pożarna w Skołyszynie przygotowała pokaz ratownictwa wodnego i medycznego. W namiocie LGD „LIWOCZ” zainteresowani uzyskaniem dofinansowania z działań wdrażanych przez stowarzyszenie będą mogli zasięgnąć fachowej porady u pracowników biura. Zapewnione zostaną również atrakcje dla rodzin z dziećmi tj. dmuchany zamek, grill, quady.

Projekt ”Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku” miał na celu przystosowanie wyrobisk pożwirowych w Skołyszynie do czynnego wypoczynku nad wodą. Spółdzielnia uzyskała dofinansowanie na realizacje założonego celu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „małe projekty” dzięki temu możliwy był zakup m.in. kajaków i rowerków wodnych.

Obecnie w Urzędzie Marszałkowskim czeka na ocenę kolejny wniosek spółdzielni, który po pozytywnej weryfikacji przyczyni się do zwiększenia ilości atrakcji, głównie dla miłośników jazdy na rowerze.

Nabory wniosków na działanie „Małe projekty” ogłaszane są corocznie przez Zarząd Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”. Najbliższy konkurs został zaplanowany na II półrocze 2011 r.

(UG w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE