Kultura | rozrywka | edukacja

Mateusz Mijal na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

W najbliższą sobotę fani Mateusza Mijala znów będą mogli posłuchać swojego ulubionego artystę. Tym razem jaślanin zaprezentuje próbkę swoich wokalnych możliwości podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. „Chłopakom” będzie towarzyszyć w duecie aktorka Katarzyna Zielińska.

Mateusz Mijal
Koncert Mateusza na tegorocznych Dniach Jasła.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Katarzyna Zielińska jest dobrze znana widzom m.in. z hitów telewizyjnej „Dwójki”: serialu obyczajowego „Barwy szczęścia”, w którym wciela się w postać przebojowej dziennikarki Marty Walawskiej oraz programu rozrywkowego „Kocham Cię Polsko”, gdzie obok Marzeny Rogalskiej jest kapitanem jednej z drużyn. Jest też laureatką tegorocznej „Telekamery” dla najlepszej polskiej aktorki.

Kasia w duecie z Mateuszem Mijalem wykona utwór zespołu A-studio „Uletaju”. – To piosenka utrzymana w konwencji gitarowej, z nośnym refrenem. Myślę, że Wam się bardzo spodoba. – powiedział Mateusz.

W finale o złoty, srebrny i brązowy „Samowar” powalczą znani i lubiani aktorzy i piosenkarze, m.in. Natalia Lesz (jedna z gwiazd tegorocznego koncertu „Lata z Radiem” w Jaśle), Krzysztof Respondek, Sylwia Grzeszczak, Papa D, Plateau (zespół wystąpił podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle), Poparzeni Kawą Trzy, Sonia Bohosiewicz, Stachursky, czy Urszula Dudziak z chórem z „Bitwy na głosy”.

Będę się starał reprezentować Jasło bardzo mocno. Trzymajcie za nas mocno kciuki, wysyłajcie sms-y. Do zobaczenia przed telewizorami! – mówi Mateusz Mijal.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej będzie transmitowany na antenie Telewizji Polskiej (kanały: TVP2 i TVP HD) w sobotę 16 lipca od godziny 21.10.

A na żywo Mateusza Mijala będzie można posłuchać tydzień po festiwalu. Zespół CHŁOPACY będzie gwiazdą wieczoru tegorocznych „Dni Kultury Ziemi Brzyskiej”. Koncert rozpocznie się w sobotę 23 lipca o godzinie 20:30 na terenie podworskim w pobliżu miejscowego Urzędu Gminy. Serdecznie zapraszamy!

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI Dla portalu terazJaslo.pl mówi Mateusz Mijal:

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mateusz Mijal na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej”

  1. ładnie śpiewaliście spodobało mi się no ale nie mam twojego numeru telefonu ani autografu