Na drogach

Najechał na tył pojazdu. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, do którego doszło przed godziną 22 w miejscowości Zarzecze. To kierowca i pasażer samochodu osobowego, na który najechał inny pojazd. Mężczyźni trafili do jasielskiego szpitala.

Wypadek w Zarzeczu

Wypadek w Zarzeczu

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło – Nowy Żmigród. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Polonez, 27-letni mieszkaniec Jasła, jadąc od strony Majscowej, na skrzyżowaniu w kierunku Łajsc wykonywał manewr skrętu w lewo.

W momencie wykonywania manewru, na tył pojazdu najechał jadący w tym samym kierunku samochód osobowy Volkswagen Passat, kierowany przez 22-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski.

W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowani zostali kierowca oraz pasażer Poloneza. Mężczyźni zostali zabrani do jasielskiego szpitala na obserwację.

Kierujący drugim z pojazdów nie odniósł obrażeń ciała. W momencie zaistnienia zdarzenia był trzeźwy.

Na miejsce wypadku zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego, jeden zastęp (samochód ratownictwa technicznego) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu oraz patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Jeden z pojazdów biorących udział w wypadku zablokował pas ruchu w kierunku Nowego Żmigrodu. Ruch na drodze wojewódzkiej na czas prowadzonych działań kierowany jest wahadłowo.

Szczegóły zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE