Informacje

Po gwałtownych opadach deszczu: śliskie drogi

W Krajowicach „osobówka” wylądowała w rowie. Jej kierowca prawdopodobnie wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni jezdni i nie zapanował nad kierownicą. Na szczęście dwójce osób podróżującej pojazdem nic się nie stało.

Kolizja w Krajowicach

Kolizja w Krajowicach

Fot. © terazJaslo.pl / DANIEL BARON

Do zdarzenia doszło po godzinie dwudziestej na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice (gmina Kołaczyce). W kolizji uczestniczył jeden samochód osobowy. Będący na miejscu patrol ruchu drogowego jasielskiej komendy wstępnie ustalił przyczyny.

Kierujący samochodem osobowym Fiat Bravo, jadąc od strony Jasła w kierunku Kołaczyc, na jednym z łuków drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących na drodze warunków atmosferycznych (po przechodzących nad regionem gwałtownych opadach deszczu jezdnia była śliska) i stracił panowanie nad kierownicą. Pojazd obrócił się o 180 stopni, a następnie wylądował w przydrożnym rowie.

W pojeździe podróżowały dwie osoby: kierowca (mieszkaniec powiatu myślenickiego w województwie małopolskim) oraz pasażerka (mieszkanka powiatu jasielskiego). Zostali przebadani przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji w jasielskim szpitalu. Oprócz karetki, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Policję.

Kierujący Fiatem mężczyzna był trzeźwy.

(DB)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE