Na drogach

W Szebniach „osobówka” zjechała z jezdni i uderzyła w drzewo. 3 poszkodowanych

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Szebnie na drodze krajowej nr 28. Trzy osoby zostały poszkodowane.

Wypadek w Szebniach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Przed godziną piętnastą jadący od strony Jasła w kierunku Krosna samochód osobowy Daewoo Lanos (na ukraińskich numerach rejestracyjnych) zjechał nagle z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu, po czym przód pojazdu uderzył jeszcze w rosnące w pobliżu drzewo. Kierujący nim mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych i stracił panowanie nad kierownicą.

W wyniku zdarzenia trzy kobiety podróżujące pojazdem odniosły obrażenia ciała (w chwili przejmowania przez obecne na miejscu dwa zespoły ratownictwa medycznego były przytomne) i zostały odwiezione do jasielskiego szpitala na obserwację. Ze wstępnych informacji wynika, że ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Jak poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle osoby poszkodowane to dwie obywatelki Ukrainy oraz jedna obywatelka Rosji.

Najbardziej poszkodowana została 77-letnia obywatelka Ukrainy. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niej złamanie kości lewej ręki, uraz prawej nogi oraz uraz głowy. Druga z obywatelek Ukrainy w wieku 64 lat doznała urazu głowy oraz nogi, natomiast 54-letnia obywatelka Rosji urazu głowy, klatki piersiowej i lewej nogi.

Zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek. – poinformował Łukasz Gliwa.

Kierującemu pojazdem mężczyźnie nic się nie stało. Był trzeźwy.

Na miejscu pracowały służby ratownicze: dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dowódca JRG, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Droga krajowa nr 28 w Szebniach jest już przejezdna po obu stronach jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Wypadek w Szebniach: „osobówka” uderzyła w drzewo (zdjęć: 10, fot. Damian Palar)

SŁOWA KLUCZOWE