Na drogach

Zaatakowali interweniujących policjantów

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy zaatakowali policjantów interweniujących wobec grupy chuliganów. Podejrzani usłyszeli m.in. zarzut znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące jeden z nich spędzi w areszcie.

Zatrzymanie
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minioną środę około godz. 22.30, dyżurny komendy został poproszony o pomoc. Zgłaszający skarżył się na grupę młodych osób, które przesiadują przed jednym z bloków przy ul. Mickiewicza w Jaśle i głośno się zachowują, zakłócając ciszę nocną.

Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze wylegitymowali znajdujące się tam osoby i pouczyli je, aby nie przeszkadzali mieszkańcom i przestrzegali ciszy nocnej.

Po około 30 minutach, dyżurny komendy otrzymał kolejny telefon z prośbą o interwencję w tej samej sprawie. Gdy policjanci wrócili pod wskazany blok, zauważyli grupę młodych ludzi pijących alkohol. Na widok funkcjonariuszy chuligani zaczęli ich wyzywać i grozić im. Podczas legitymowania dwóch najbardziej agresywnych osób, do policjantów podeszła wrogo nastawiona grupa młodych mężczyzn, którzy wykrzykiwali pod adresem funkcjonariuszy obelgi. Policjanci wezwali posiłki. Po chwili pojawił się drugi patrol.

W czasie interwencji jeden z chuliganów zaatakował funkcjonariuszy, zaczął ich kopać i szarpać. Gdy policjanci doprowadzali go do radiowozu, drugi z mężczyzn uderzył jednego z policjantów szklaną butelką po piwie i zaczął uciekać. Podczas pościgu rzucił się na biegnącego za nim funkcjonariusza m.in. kopiąc i dusząc go rękoma. Nie reagował na polecenia, więc użyto wobec niego siły fizycznej i pałki służbowej.

Obaj agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni, założono im kajdanki. Młodzi mieszkańcy Jasła, byli pijani. Mieli 1,4 i 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymani to osoby w wieku 20 i 23 lat, już usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania podejrzanych. Zostanie ona wymierzona za przypisane im przestępstwa w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Na wniosek Policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z podejrzanych. Był on już wcześniej karany za przestępstwa. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zaatakowali interweniujących policjantów”

  1. dobrze że zostali zatrzymani a patrole to powinny jeżdzić nocami po całym jaśle,szczególnie po ulicy kopernika przy uliczkach