Informacje

Zatrzymani za pobicie i groźby

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi dwóm 19-latkom z Jasła. Odpowiedzą oni za kierowanie gróźb karanych pod adresem mieszkańców Nowego Sącza i pobicie jednego z nich. Prokuratura objęła podejrzanych policyjnym dozorem.

POLICJA
© Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minionym czwartek w nocy, dyżurny komendy odebrał sygnał o awanturze, do której doszło w Jaśle w rejonie rzeki Wisłoki przy ul. 3-go Maja. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zauważali grupę młodych osób, które na widok radiowozu zaczęły uciekać.

Zgłaszający interwencję poinformował funkcjonariuszy, że został wraz z pozostałymi członkami jego rodziny, obrzucony kamieniami przez uciekających mężczyzn. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Po chwili zatrzymali dwóch najbardziej agresywnych napastników. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która udzieliła pomocy napadniętym osobom.

Policjanci ustalili, że godzinę wcześniej grupa młodych osób rozpaliła ognisko w pobliżu przebywających od paru dni nad rzeką kilkunastu mieszkańców Nowego Sącza. Młodzi ludzie spożywali alkohol. W pewnym momencie zaczęli wykrzykiwać pod adresem pokrzywdzonych obelgi, grozić im pobiciem i rzucać w nich kamieniami. W czasie awantury dwóch z zaatakowanych mężczyzn doznało obrażeń głowy. Jeden z nich trafił do jasielskiego szpitala.

Zatrzymani dwaj 19-letni mieszkańcy Jasła byli agresywni, nie reagowali na polecenia, założono im kajdanki. Podejrzanym postawiono zarzut pobicia. Odpowiedzą również za kierowanie gróźb karalnych. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych napastników.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zatrzymani za pobicie i groźby”

  1. Czy to prawda, że pokrzywdzeni to Cyganie koczujący od tygodnia pod mostem i prawdopodobnie urządzający sobie „wypady” na działki na Gądkach? To oczywiście nie usprawiedliwia pobicia, ale czy to nie powinno zainteresować policji?