Loża medialna

Koniec procesu zabójców kobiety w Jaśle

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie zakończył się dziś proces czterech młodych mężczyzn. Dwóch z nich odpowiadało za brutalne zabójstwo kobiety, a pozostali za pomoc w ukryciu jej zwłok. Dramat sprzed trzech lat, który wstrząsnął mieszkańcami Jasła, znajdzie sądowy finał w najbliższy poniedziałek. Wtedy poznamy wyroki w tej sprawie.

Koniec procesu zabójców kobiety w Jaśle
Sąd przełożył ogłoszenie wyroku na poniedziałek.
Fot. © TVP Rzeszów

Tomasz N. i Grzegorz S. odpowiadają za udział w zamordowaniu 25 marca 2008 roku Bronisławy R, 60 letniej mieszkanki Jasła. Zwłoki ukryli pod płytą nagrobka na cmentarzu wojennym w Warzycach. Obaj złożyli sprzeczne ze sobą zeznania. Nawzajem się obwiniali. Sąd przeanalizował nowe dane i zamknął proces. Prokurator zażądała kary dożywotniego więzienia dla Tomasza N. zaś dla Grzegorza S. 25 lat więzienia. Dla pozostałych oskarżonych – kary roku pozbawienia wolności. Surowszych wyroków zażądał pełnomocnik rodziny pokrzywdzonych i syn ofiary.

Obrońcy oskarżonych wnioskowali o nadzwyczajne złagodzenie kar. Ich zdaniem wersja przyjęta przez prokuraturę nie została w pełni udowodniona, a wątpliwości powinny świadczyć na korzyść oskarżonych. Tomasz N. przeprosił rodzinę zamordowanej i prosił o łagodny wymiar kary.

Grzegorz S. również prosił o łagodny wymiar kary. Przyznał, że działał w strachu przed Tomaszem N. Ze względu na zawiłość sprawy sąd przełożył ogłoszenie wyroku na poniedziałek.

Marek Winiarski
(TVP Rzeszów)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Koniec procesu zabójców kobiety w Jaśle”

  1. teraz proszą zwyrodnialcy ! Działał w strachu ? Cwaniaki ! Takie śmieci się utylizuje to wszystko. Na rozprawie w garniturkach, białych koszulkach ! takich zwyrodnialców to ubrać w worek na głowę i szambo. S,,,,,,,,,,,