Informacje

Prawie cztery kilometry drogi odnowione z „powodziówki”

Zakończyła się odbudowa zniszczonej w wyniku ubiegłorocznej powodzi blisko czterokilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1871R relacji Jasło – Brzyście – Osobnica przez „Wiśniówki” – poinformował w czwartek portal regionalny terazJaslo.pl starosta jasielski Adam Kmiecik.

Zakończona inwestycja na drodze powiatowej

Zakończona inwestycja na drodze powiatowej

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Przy intensywnych opadach deszczu uaktywniło się osuwisko, zniszczeniu uległy domy i wtedy również zniszczeniu uległa droga powiatowa, która została wyłączona z ruchu. Dzisiaj możemy z radością powiedzieć, że ponad cztery kilometry drogi zostało wykonane i droga jest przejezdna. – powiedział starosta jasielski.

Przetarg nieograniczony na odbudowę drogi został ogłoszony pod koniec kwietnia br. Wykonawcą, któremu udzielono zamówienia, było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle (lider) oraz Rejon Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Krośnie (uczestnik). Cena wybranej oferty wyniosła 1 399 622,18 złotych.

To dobre firmy, które wiele prac już u nas wykonały i z efektów tych prac jesteśmy zadowoleni. – mówi Adam Kmiecik.

Starosta jasielski poinformował nas, że pieniądze na inwestycję pochodziły z promesy powodziowej przyznanej powiatowi przez rząd oraz własnych środków budżetowych.

Inwestycja obejmowała m.in. likwidację przełomów na drodze, odwodnienie korpusu drogowego (wykonanie przepustu, ścianek czołowych, oczyszczenie rur pod zjazdami), wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, ścięcie i uzupełnienie poboczy, wykonanie zjazdów do posesji prywatnych i pól) oraz ustawienie poręczy energochłonnych (na stumetrowym odcinku przez las).

Odcinek tej drogi był bardzo zniszczony. Jest to główny trakt komunikacyjny dla miejscowości Osobnica i nie tylko. Prace trwały krótko dlatego, że przetarg został rozstrzygnięty w kwietniu bieżącego roku, a roboty zakończone 15 lipca. – podkreślił Henryk Motkowicz, członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE