Informacje

Rozpoczyna się budowa drugiego „Orlika” w Jaśle

Urząd Miasta w Jaśle podpisał umowę z wykonawcą drugiego w mieście kompleksu boisk sportowych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Lada dzień na placu budowy pojawią się robotnicy. Inwestycja ma być gotowa na początku listopada br.

W tym miejscu powstanie drugi w mieście Orlik

W tym miejscu powstanie drugi w mieście Orlik

W tym miejscu powstanie drugi w mieście ORLIK.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na ogłoszony pod koniec czerwca przez jasielski magistrat przetarg nieograniczony odpowiedziało sześciu wykonawców z całej Polski. Wybrano ofertę firmy „HEMET” Sp. z o.o. z Zielonej Góry, która zaproponowała najniższą cenę. Inwestycja będzie kosztowała 1 mln 351 tysięcy złotych. Po 333 tysiące złotych dołożą do zadania: Ministerstwo Sportu i Turystyki RP oraz Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Pozostała część zostanie pokryta z miejskiego budżetu.

Ale to nie koniec wydatków, bo miasto będzie musiało co miesiąc dokładać do bieżącego utrzymania obiektu oraz zatrudnienia animatora sportu.

Szacunkowy koszt utrzymania obiektu wynosi rocznie 25 tysięcy złotych, a zatrudnienie pracownika (animator sportu) przez okres 10 lat – 1000 złotych miesięcznie. Animator sportu zatrudniony jest przez Szkolny Związek Sportowy, który pokrywa połowę kosztów zatrudnienia, drugą połowę pokrywa Miasto (na 10 miesięcy koszt zatrudnienia wynosi ogółem 20 tysięcy złotych). – informuje portal regionalny terazJaslo.pl Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

Kompleks będzie zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ulicy Szkolnej, pomiędzy istniejącym boiskiem asfaltowym, a obszarem zieleni.

W ramach robót przewidziana jest budowa boiska do piłki nożnej o wymiarach 30×62 metry o powierzchni 1860 metrów kwadratowych (z nawierzchnią syntetyczną), budowa boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do koszykówki, piłki siatkowej, tenisa ziemnego czy badmintona (z nawierzchnią poliuretanową), budowa budynku zaplecza boisk oraz wykonanie chodników prowadzących do obiektu

Cały kompleks zostanie ogrodzony siatką i oświetlony za pomocą projektorów umieszczonych na ośmiu masztach o długości ponad dziewięciu metrów.

Dodatkowo wykonana zostanie również bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią do skoku w dal (bieżnia 4 torowa, o długości 60 m, rozbieg z poliuretanu, lądowisko wypełnione piaskiem płukanym). W projekcie przewidziane są również dwie trybuny o konstrukcji stalowej po 60 miejsc siedzących. – mówi Agata Koba.

Zgodnie z założeniami programu, przez pięć lat funkcjonowania „Orlik” ma być udostępniany zainteresowanym mieszkańcom Jasła nieodpłatnie.

Budowa nowego kompleksu będzie miała na celu zapewnienie obywatelom możliwości uprawniania sportu niezależnie od statusu majątkowego czy pozycji społecznej, a organizowane zajęcia i wydarzenia sportowe skierowane będą do jak najszerszej grupy odbiorców. Wybudowanie kompleksu przyczyni się do rozwoju aktywności fizycznej w każdej grupie wiekowej. Profesjonalny trener środowiskowy odpowiedzialny będzie za zapewnienie nie tylko bezpieczeństwa użytkownikom, ale również interesujące i zachęcające przeprowadzenie zajęć sportowych. Wydarzenia na obiekcie będą skierowane do całych rodzin i społeczności lokalnych, celem propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia. – dodaje Agata Koba.

Planowany termin zakończenia prac mija 7 listopada.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Rozpoczyna się budowa drugiego „Orlika” w Jaśle”