Kultura | rozrywka | edukacja

Twórcze wakacje, czyli lato na wsi

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej od 1 do 12 sierpnia br. realizują projekt „Twórcze wakacje, czyli lato na wsi”.

Pożyteczne wakacje 2011
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

W ramach konkursu grantowego „Pożyteczne wakacje 2011” finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi dwudziestoosobowa grupa dzieci z Trzcinicy, które w tym roku nie wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek, może w sposób atrakcyjny i ciekawy spędzić letnie popołudnia.

Tegoroczne wakacje z biblioteką to m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia plastyczne, fotograficzne, plener malarski oraz gry i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe z chustą KLANZA, a także atrakcyjne wycieczki i konkursy.

Właśnie dobiega końca pierwszy tydzień projektu. Dzieci aktywnie spędziły czas biorąc udział w warsztatach origami i bibułkarstwa. Mali artyści mogli wykazać się dużą fantazją malując obrazki na szkle, bajkowe figurki z płyt mdf, a także lepiąc anioły z masy solnej.

Niewątpliwie największą atrakcją tygodnia była wycieczka do Łękawki, gdzie znajduje się mini park rozrywki – Ranczo w Dolinie. Słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że harcom i zabawom nie było końca. Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw z trampolinami i zjeżdżalniami, a także kilka dmuchanych zamków. Niezapomnianym przeżyciem były także przejażdżki konne i jazdy na quadach. Dopełnieniem wakacyjnej wyprawy było wspólne pieczenie kiełbasek i zwiedzanie znajdującego się na Ranczu mini zoo.

Drugi tydzień sierpnia również zapowiada się ciekawie. Warsztaty z decoupage, scrapbookingu, quillingu, wycieczka do Karpackiej Troi, plener malarski, a także liczne konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z ciekawych propozycji jakie przygotowali organizatorzy.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE