Informacje

W DPS-ie powstaje nowa kuchnia i pralnia

Rozpoczęły się prace budowlane kuchni oraz pralni wraz z zapleczem socjalnym w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Inwestycja realizowana przy udziale finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007 – 2013 zostanie zakończona w lipcu 2012 roku i kosztować będzie 4 mln 331 tys. zł.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Pomieszczenia powstaną w nowym budynku, który jest budowany na miejscu poprzedniego. W ubiegłym tygodniu robotnicy przystąpili do rozbiórki starego pawilonu. – Ten budynek był w takim stanie, że wymagał już gruntownego remontu. Nadzór budowlany warunkowo dopuścił jego użytkowanie tylko na rok. Musimy więc wybudować nowy, bo nie ma sensu remontować tego co jest – mówi Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obecnie zakres prac obejmuje budowę przewiązki dla osób niepełnosprawnych do pawilonu nr 10, budowę pawilonu nr 3 – kuchni i pralni z wyposażeniem oraz zaplecze socjalne. – Inwestycja rozpoczęta w roku 2010, którą przejąłem była zarówno dla mnie, jak i dla Zarządu Powiatu nie lada wyzwaniem. Kosztorys na ten etap opiewał na kwotę 8,8 mln zł, podczas gdy w projekcie zabezpieczono na ten cel 3 mln 525 tys. zł. Podjęliśmy decyzję o szeregu zmian w projekcie, co pozwoliło ograniczyć koszt realizacji tego zadania do kwoty niewiele ponad 4,3 mln zł. To duży sukces, że fatalnie przygotowana przez mojego poprzednika inwestycja nie upadła, lecz doczekała się realizacji – mówi Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Dzięki inwestycji, która spełnia standardy zarówno polskie jak i unijne, poprawi się dostępność i jakość pomocy społecznej świadczonej w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Nowe zaplecze wraz z wyposażeniem poprawi także warunki socjalne pracowników zatrudnionych w DPS.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE