Kultura | rozrywka | edukacja

W świecie drukowanej książki

Wycieczka do drukarni i Mini ZOO była kolejną ciekawą przygodą, którą przeżyli uczestnicy wakacyjnych warsztatów organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach.

Wycieczka do ZOO
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Dzięki uprzejmości Ojca Dyrektora Małej Poligrafii Redemptorystów w Tuchowie dzieci i młodzież miały okazję poznać tajniki poligrafii, zwiedzając poszczególne pomieszczenia i oglądając nowoczesny park maszyn. Jednak największe zainteresowanie wzbudził sposób w jaki powstają książki. Było to dla uczestników bardzo ważne, ponieważ to oni sami niejednokrotnie wykonywali ilustracje do poszczególnych wydawnictw.

Następnie udaliśmy się do Mini ZOO w Łękawce. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego rozpoczęliśmy od ptaków. Dalej spotkaliśmy kolejne ciekawe zwierzęta, a mianowicie wielbłąda Mustafę, kangura, skunksa, lamę Gucia i wiele innych interesujących zwierząt. Kolejną atrakcją dla uczestników była zabawa w poszukiwacza skarbów, gdzie dzieci i młodzież szukały złota. Najlepsi zbieracze Wiktoria Palar i Amelia Domagała otrzymały dyplom i słodki poczęstunek.

Obcowanie z przyrodą bardzo uwrażliwiło uczestników na jej piękno. Dzieci i młodzież zrozumiały, że nie wolno głośno się zachowywać, denerwować zwierząt, czy też karmić czymś, co może im zaszkodzić. Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego zadowoleni i trochę już głodni udaliśmy się do chaty góralskiej na ciepły posiłek.

W czasie powrotu do domu uczestnicy wyjazdu wspominali i opowiadali o swoich doświadczeniach z wycieczki, a co niektóre bardziej zmęczone podróżą słodko sobie spały.

Wyjazd ten należał do udanych i dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń i emocji. Pozwolił również na integrację, bliższe poznanie oraz na radosne przeżywanie wspólnych chwil w miłym i sympatycznym gronie.

Warsztaty wyjazdowe odbyły się 2 sierpnia 2011 r., dla 40 uczestników z Szebni, Niepli, Osobnicy, Trzcinicy i Zimnej Wody, organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE