Kultura | rozrywka | edukacja

MAKAMZA – czas podsumowań (zapowiedź)

Legendy, które udało się odnaleźć, miejsca, które warto odwiedzić, fotografie, do których się wraca, wrażenia, których się nie zapomina…– 30 września o 9:00 Nieformalna Grupa MAKAMZA zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na podsumowanie projektu „HAPPY legEND”.

MAKAMZA

Przez ostatnich pięć miesięcy uczestnicy projektu odszukiwali najciekawsze legendy i historie regionu jasielskiego, tworzyli dokumentację fotograficzną, brali udział w warsztatach i wyjazdach krajoznawczych. Punktem kulminacyjnym projektu była wakacyjna impreza HAPPY legEND, która mimo niepogody zgromadziła wielu małych i dużych mieszkańców Jasła. Obejrzeli oni przygotowany przez grupę MAKAMZA spektakl „Mruk – legenda prawdziwa”, wzięli udział w grze o regionalnych legendach i byli świadkami pokazu walki w wykonaniu Bractwa Rycerzy Ziemi Sanockiej.

Efektem pracy uczestników projektu jest wystawa fotograficzna „MAKAMZA na tropie legend Jasielszczyzny”, którą można jeszcze oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, oraz folder „MAKAMZA – legenda prawdziwa”, zawierający mapę najciekawszych legend powiatu jasielskiego.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać legendy o grupie MAKAMZA, której projekt właśnie kończy się HAPPY ENDem.

Projekt „HAPPY legEND” jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu”.

(Grupa MAKAMZA)

MAKAMZA
SŁOWA KLUCZOWE