Informacje

Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia

Prawdopodobnie do końca 2014 roku w Nowym Żmigrodzie powstanie hala sportowa. Obiekt będzie służył zarówno uczniom Liceum Ogólnokształcącego, jak również szkoły podstawowej, gimnazjum i mieszkańcom gminy.

Sesja Rady Powiatu w Jaśle
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Projekt realizowany wspólnie przez Powiat Jasielski oraz gminę Nowy Żmigród według wstępnych szacunków kosztował będzie ponad 5 mln zł. Obydwa samorządy podzielą się kosztami po połowie, przy czym wójt gminy zobowiązał się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych.

To będzie oferta dla młodzieży, która będzie chciała rozpocząć naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie. Uczniowie będą mieli do dyspozycji halę sportową, wiec będą mogli w ten sposób rozwijać kulturę fizyczną. Sala będzie także do dyspozycji szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie również służyła mieszkańcom Nowego Żmigrodu, dzięki czemu będą mogły odbywać się tam różne inne imprezy, nie tylko sportowe – wyjaśnia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Zdaniem Franciszka Miśkowicza, Wicestarosty Jasielskiego poprzez te halę zostaną zabezpieczone potrzeby wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Nowy Żmigród.

Stworzy się takie warunki, że Liceum Ogólnokształcące, które zawsze było w tradycji Nowego Żmigrodu będzie miało taką ofertę będzie dodatkowo przyciągać absolwentów. To będzie ten plus, który zaważy, że szkoła w Nowym Żmigrodzie będzie nadal funkcjonować – podkreśla Wicestarosta.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia”