Na drogach

O krok od tragedii

O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu ciężarowego, w którym prawdopodobnie zawiódł system hamulcowy i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji przy ulicy Lwowskiej w Jaśle. Kilkadziesiąt metrów dalej jest szkoła podstawowa pełna dzieci.

Kolizja na ulicy Lwowskiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ:
Ulica Lwowska w Jaśle: niesprawne hamulce w „ciężarówce”

Do zdarzenia doszło po godzinie dwunastej na drodze krajowej nr 73. Jak poinformował portal regionalny terazJaslo.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podkom. Łukasz Gliwa, samochód ciężarowy jechał od strony centrum miasta w kierunku Krosna.

Zjeżdżając ze wzniesienia w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożną latarnię. Następnie samochód staranował ogrodzenie i wjechał na teren prywatnej posesji, po czym uderzył w rosnące tam drzewa. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była awaria układu hamulcowego. – powiedział.

Pojazdem kierował 53-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń ciała, w momencie zaistnienia zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Pogotowia Energetycznego.

Uszkodzona „ciężarówka” nie spowodowała utrudnień w ruchu na ulicy Lwowskiej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE